0

Michael Bolton wystąpi na Torwarze

Michael Bolton zaprasza
Michael Bolton – zaprasza
fot. materiał prasowy

W sierpniu 2019 roku Michael Bolton rozkołysze warszawski Torwar. Zapowiada Roman Soroczyński.

Znany z delikatnych i ciepłych pop-rockowych ballad Michael Bolton wystąpi 7 sierpnia 2019 roku w COS Torwar w Warszawie. Organizator – Agencja Prestige MJM – zapewnia, że amerykański wokalista zaśpiewa między innymi swój nieśmiertelny przebój When a Man Loves a Woman oraz wiele innych, które na stałe wpisały się do kanonu światowej muzyki.

Michael Bolton na scenie
Michael Bolton – na scenie
fot. materiał prasowy

Michael Bolton jest nie tylko piosenkarzem, ale także autorem tekstów, kompozytorem, działaczem społecznym oraz aktorem. To posiadacz czterooktawowego głosu. Jego kariera trwa już od ponad czterdziestu lat.

W tym czasie dwukrotnie zdobył statuetkę Grammy w kategorii „najlepsza piosenka popowa zaśpiewana przez mężczyznę”, za: How Am Isupposed to Live Without You i When a Man Loves a Woman. Był też dwukrotnie nominowany do tej nagrody.

Jest zaangażowany w wielu dziedzinach, ale właśnie działalność wokalna pochłania go najbardziej. Sprzedał ponad 65 milionów płyt na całym świecie i nie przestaje koncertować, bo – jak wyznaje – kocha swoją pracę! Napisał teksty piosenek dla wielu wykonawców, śpiewał z najsławniejszymi tenorami świata, partnerował na scenie wielu artystom. Celowo nie wymieniam nazwisk, bo zajęłyby one mnóstwo miejsca.

Michael Bolton i szeroki uśmiech
Michael Bolton – i szeroki uśmiech

Jest posiadaczem sześciu statuetek American Music Awards. Jako autor piosenek zdobył dwadzieścia cztery nagrody BMI i ASCAP, zostając także Autorem Roku 1995. Wydał blisko 30 płyt. Całkiem świeży, wydany w lutym 2019 roku, album – A Symphony Of Hits – zawiera jego największe hity w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Aż dziewięć albumów studyjnych artysty zostało umieszczonych w rankingu Top 10 – w tym także przedostatni, wydany w 2017 roku: Songs of Cinema, z najpiękniejszymi piosenkami pochodzącymi z filmów.

Dyskografia artysty to istna kopalnia wskazówek i lekcja miłości dla dwojga kochanków! Wystarczy wsłuchać się w teksty piosenek. Ballady Michaela Boltona to szkoła miłości poparta doświadczeniami prosto z życia. Lekcje rozpisane na utwory muzyczne to chyba najprzyjemniejszy z możliwych rodzajów szerzenia szkolnictwa.

Przenikliwe spojrzenie Michaela Boltona
Przenikliwe spojrzenie – Michaela Boltona
fot. materiał prasowy

Michael Bolton, obok niewątpliwie wielkiego talentu wokalnego, ma również zacięcie do zadań  komediowych. Stał się prawdziwą sensacją w grupie komików The Lonely Island’s z utworem Kapitan Jack Sparrow, który nominowany był do nagrody Emmy i do dzisiaj zdobył blisko 200 mln wyświetleń na YouTube. Występował miedzy innymi w popularnym programie „Honest Trailers” oraz serialach telewizyjnych. Wyprodukował dla Netflixa jedną z najpopularniejszych komedii w sieci pt.  Michael Bolton’s Big Sexy Valentine’s Special, w którym również zagrał.

Janusz Stefański z Agencji Prestige MJM:

Charakterystyczny głos Michaela Boltona i jego cudowne pop-rockowe ballady z pewnością rozkołyszą warszawską publicznością. Będzie to też okazja do przypomnienia sobie najbardziej znanych utworów artysty. Jestem pewien, że jego fani w Polsce stworzą niezapomnianą atmosferę na tym koncercie.

Michael Bolton z gitarą elektryczną
Michael Bolton – z gitarą elektryczną
fot. materiał prasowy

Koncert stanie się okazją do wysłuchania na żywo utworów z wymienionej wyżej płyty A Symphony of Hits. Album dodał skrzydeł najbardziej rozpoznawalnym hitom artysty, które podsumowują jego blisko 50-letnią karierę. A wszystko za sprawą nowych aranżacji, przygotowanych z 65-osobową orkiestrą symfoniczną. Zapewne usłyszymy: How Can We Be Lovers, Said I loved You… But I Lied, czy Time, Love and Tenderness. Artysta przyjedzie do Polski ze swoim licznym zespołem, dzięki któremu usłyszymy symfoniczne brzmienia i aranżacje, jakich wokalista jeszcze w Polsce nie prezentował. Sądzę, że nawet osoby, które miały okazję uczestniczyć już w koncercie Boltona, mogą śmiało pokusić się o kolejny raz.

Michael Bolton mówi o swoim ostatnim albumie:

Ten projekt jest jak dar nadawania czemuś nowego życia, czemuś, co było częścią ciebie przez wiele lat. Teraz doświadczam emocjonalnej zawartości tych utworów, zmienionych poprzez niezwykłe aranżacje symfoniczne. W końcu jest to album z orkiestrą! […] Nadaliśmy tym piosenkom piękno orkiestracji, dodaliśmy im skrzydełPrześledziłem te piosenki niemal pod mikroskopem, nie po to, aby znaleźć jakieś błędy, ale po to, aby wykryć te fragmenty, które przekraczają linię stwierdzenia: „to mogliśmy zrobić lepiej”.

Michael Bolton - elegant
Michael Bolton – elegant
fot. materiał prasowy

Warto przyjrzeć się dotychczasowej – nie tylko artystycznej – działalności Michaela Boltona. Pod koniec lat 90-tych postanowił on zmienić swój wygląd i zdecydował się na skrócenie włosów. Z typowego rockowca w mgnieniu oka stał się eleganckim gentlemanem. Ściął włosy całkowicie i oddał na aukcję charytatywną. Kilka fanek złożyło się i kupiły włosy za 7 tysięcy dolarów!

Michael Bolton wielokrotnie w wywiadach wspominał, że jego zaangażowanie w akcje charytatywne wynika z prywatnych doświadczeń. Sam zaznał strachu o dach nad głową, jedzenie i przetrwanie. Otarł się o bankructwo, mając na utrzymaniu żonę i trójkę dzieci. Teraz skupił się przede wszystkim na zwalczaniu przemocy wobec kobiet: fundacja pod nazwą Michael Bolton Charities wspomaga kobiety i dzieci z rodzin dotkniętych przemocą.

Michael Bolton - plakat
Michael Bolton – plakat
fot. materiał prasowy

Zatem warto wybrać się na koncert, by wysłuchać pięknych utworów i przyjrzeć się Wielkiemu Człowiekowi.

Tym bardziej, że Organizator – Agencja Prestige MJM – poinformował, iż, dzięki kilku zabiegom technicznym, udało się wygospodarować dodatkowy sektor, w którym bilety zaczynają się już od 90 zł! Tym sposobem kultura na najwyższym poziomie staje się przystępna cenowo, a co za tym idzie – w koncercie tak znakomitego artysty będzie mógł wziąć udział praktycznie każdy.

Bilety można nabyć za pośrednictwem strony prestige.com.

9 lipca 2019 08:50