0

Nocny Kochanek odwiedzi Torwar

Nocny Kochanek - członkowie zespołu
Nocny Kochanek - – członkowie zespołu
fot. Wacław Szacyło

Co Nocny Kochanek ma wspólnego z amerykańskim przysłowiem? O tym Roman Soroczyński.

Nocny Kochanek jest klasycznym przykładem potwierdzającym przysłowie mówiące o drodze od pucybuta do milionera. No, może członkowie zespołu jeszcze nie są milionerami, ale są na dobrej drodze, a niżej podpisany życzy im tego z całego serca!

Po raz pierwszy zetknąłem się z młodymi artystami w listopadzie 2015 roku, kiedy to występowali w warszawskim Klubie Progresja Music Zone jako support zespołu URIAH HEEP. Występowali wówczas pod nazwą NIGHT MISTRESS. Może nie wypada cytować swoich wpisów, ale zrobię wyjątek. Napisałem wówczas między innymi:

  • Gdybym nie wiedział, że jest to polski zespół, gdyby nie prowadzony po polsku dialog z publicznością, myślałbym, że przyjechała do nas kolejna gwiazda muzyki heavy metalowej
Nocny Kochanek - logotyp
Nocny Kochanek - – logotyp
fot. materiał ;prasowy

Grupa Nocny Kochanek powstała w 2012, jako alter ego Night Mistress. Wówczas reżyser Bartek Walaszek poprosił zespół o nagranie utworu o legendarnym już Docencie. Minerał Fiutta znalazł się w pełnometrażowej kreskówce „Kapitan Bomba – Zemsta Faraona” i do tej pory pozostaje hymnem zespołu, skandowanym przez publiczność na każdym koncercie. Zespół miał być chwilowym żartem i oddechem od poważnego grania w Night Mistress. Gdy okazało się, że rozbawił także publiczność, a i członkowie grupy czuli się lepiej w jajcarskim wydaniu, został z artystami na dłużej.

13 grudnia 2019 11:52