0

Sztuka w służbie zwierząt

Zajęcia w pracowni
Zajęcia – w pracowni
fot. Materiał prasowy

Współczesna sztuka coraz częściej angażuje się w różne dziedziny życia. Jeden z przykładów opisuje Roman Soroczyński.

Lansowane przez modernistów hasło „Sztuka dla sztuki” zdaje się przechodzić do lamusa. Współczesna sztuka coraz częściej angażuje się społecznie, politycznie, kulturowo czy religijnie, a rozpoznawalni na rynku sztuki młodzi artyści zaczynają mieć świadomość wpływu, jaki mogą wywierać na swoich odbiorców. I nierzadko korzystają z tego przywileju w szczytnym celu. Wojciech Brewka – pomysłodawca malarskiego freestyle’u ZMALOWANI – nie ukrywa, że los zwierząt nie jest mu obojętny. Chętnie wspiera swoimi pracami rozmaite akcje charytatywne na rzecz zwierząt, przekazuje środki ze sprzedaży swoich obrazów organizacjom pro-zwierzęcym, a jego ostatnia wystawa „HOPE” była ważnym głosem w sprawie konieczności ratowania gatunków zagrożonych wyginięciem w Polsce.

Brewka należy do tej grupy artystów, którzy wierzą w to, że poprzez swoją sztukę mogą zmienić świat na lepsze. I od pewnego czasu nieustannie stara się go zmieniać. Tym razem jego wybór padł na pomoc zwierzętom bezdomnym.

W swojej Galerii officyna art & design artysta organizuje raz w miesiącu darmowe warsztaty artystyczne w formie freestyle’u. Założenie warsztatów jest proste – każdy, kto ma ochotę, może przyjść do galerii z farbami, płótnem i twórczymi chęciami, by przez cztery godziny podziałać artystycznie przy dźwiękach muzyki tworzonej na żywo przez muzyka, Marcina Steczkowskiego i jego gości. Tematyka prac, jak na freestyle przystało, jest dowolna, a merytoryczną pomoc uczestnikom zapewniają officynowi artyści.

29 stycznia 2020 08:16