0

Wielkie otwarcie drzwi… Stodoły

Stodoła otwiera drzwi
Stodoła – otwiera drzwi
fot. mat. prasowy

Warszawska Stodoła korzysta z możliwości i zaprasza w swoje podwoje. O szczegółach informuje Roman Soroczyński.

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA” zawsze imponował i imponuje nieszablonowym podejściem do przedsięwzięć, które organizuje. Chciałoby się, w ślad za Agnieszką Osiecką, rzec:

Nie ma jak pompa!

Ale w Stodole nie chodzi o pompę, lecz o to, aby jej goście czuli się dobrze: kiedy życie daje cytrynę, Klub robi z niej lemoniadę.

Tak też powinno być podczas wielkiego otwarcia letniej odsłony Stodoły, które nastąpi już w piątek, 12 czerwca 2020 roku, o godz. 16:00. Chociaż, z oczywistych powodów, gospodarze nie mogą jeszcze zaprosić do udziału w koncertach przy pełnej sali, miłośnicy muzyki i dobrej zabawy powinni być usatysfakcjonowani. Zastaną bowiem szeroko otwarte drzwi aż do trzech przestrzeni: kameralnego Backstage Baru, tropikalnego i imprezowego Patio oraz Strefy Akustik, w której nie zabraknie elementów dobrze znanych z akustycznych koncertów Kultu: nastrojowych lamp z abażurem, dywanów oraz gadżetów z dawnych lat.

Zespół RAT KRU na plakacie
Zespół RAT KRU – na plakacie
fot. materiał prasowy

Gwiazdą piątkowej imprezy, inaugurującej letni sezon w Stodole, będzie RAT KRU – poznańskie duo muzyczne.

Zespół został założony w 2016 roku przez Witolda Skrzypczaka (Rat One) i Pawła Horbowego (Papa Musta). Tworzy muzykę techno-rap, odwołując się do brzmień muzyki klubowej lat 90-tych. We wcześniejszym okresie swojej działalności artyści tworzyli także dub/hip-hop/elektronikę. Duet zdobył rozpoznawalność dzięki singlowi Hordo w 2018 roku i wykorzystaniu wizerunku szczura, podkreślającego ich rodowód undergroundowy. Odważnie balansują na granicy sztuki i kiczu, nigdy jej jednak nie przekraczając. Rat One prezentuje energetyczne bity, a Papa Musta opisuje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. W latach 2017/2018 dopracowali utwory i ruszyli w trasę. W roku 2019 zagrali dziesiątki koncertów w całym kraju, uczestnicząc między innymi w: Enea Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Fest Festival i wielu innych przedsięwzięciach. Podczas Naturalnie Mazury Festiwal w 2019 roku zdobyli główną nagrodę w konkursie inicjatywy My Name is New. 28 lutego 2020 roku, nakładem wytwórni Kayax, ukazał się debiutancki album RAT KRURok Szczura.

Duet RAT KRU
Duet – RAT KRU
fot. materiał prasowy

Na wszystkich gości tego dnia czekać będzie powitalna niespodzianka, a Klub będzie czynny do ostatniego Klienta.

Ponieważ nie samą muzyką człowiek żyje, w ofercie znajdą się ekstremalnie orzeźwiające koktajle, letnie drinki, zimne piwa, przekąski oraz kanapki. Gospodarze zadbają o odpowiednią przestrzeń między krzesłami, dezynfekcję stolików oraz stały dostęp do płynów dezynfekujących. W związku z limitem gości przebywających w poszczególnych częściach obiektu, wszystkim zainteresowanym wyborem dogodnego miejsca, warszawska Stodoła poleca wcześniejsze przyjście do Klubu. Sądzę, że chętnych nie zabraknie – tym bardziej, że wstęp jest darmowy.

Letnie koło w Stodole
Letnie koło – w Stodole
fot. materiał prasowy

Przedstawiciele Stodoły zapowiadają, że przez całe lato Klub będzie czynny od poniedziałku do niedzieli, pełniąc funkcję pubu.

W ramach hasła Odkryj letnie oblicze Stodoły regularnie odbywać się będą wydarzenia kulturalne, w tym m.in. koncerty, muzyka na żywo, warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz pokazy filmów.

Szczegółowy harmonogram najbliższych wydarzeń będzie regularnie aktualizowany, a nasza redakcja postara się na bieżąco informować naszych P.T. Czytelników.

To co? W piątek, 12 czerwca 2020 roku, spotykamy się w Stodole!

Stodoła otwiera drzwi
Stodoła – otwiera drzwi
fot. materiał prasowy
9 czerwca 2020 10:01