0

Historia pewnej miłości

7 lipca 2019
Historia pewnej miłości – Teatr CANOA
fot. Małgorzata Moryc

Poznański Teatr Alternatywny Canoa w nostalgicznej pantomimie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy.

Jak przystało na historię miłosną była: Ona, On, no i ten Trzeci – trochę cwaniakowaty. Była też strzała Amora, czerwone serduszko, ale i czarna kobieta niczym śmierć. Wszystko jednak dobrze się skończyło ku uciesze głównie młodszej publiczności zgromadzonej na Rynku Nowego Miasta w niedzielne chłodne popołudnie.

Fotorelacja Małgorzaty Moryc:

Opis:

„Historia pewnej miłości” to kameralna, liryczna, a jednocześnie pełna humoru opowieść o Niej i o Nim, a także o tym Trzecim, który wkracza pomiędzy dwoje kochanków, próbując zniszczyć ich związek. Dyrektor małego objazdowego teatrzyku ożywia marionetki. Ona i On zaczynają odgrywać pewną historię, historię pewnej miłości… Dyrektor staje się swego rodzaju fatum, kreatorem wpływającym na wydarzenia. Przeszkadza zakochanej parze, stawiając widzów przed pytaniem: Jak silna okaże się moc miłości?

Spektakl opowiada o spotkaniu, o nie zawsze prostych drogach miłości, o jej różnych twarzach i przemianach. „Historia pewnej miłości” posiada własny język, inspirowany niemym kinem, melodramatem i współczesnym teatrem, a przede wszystkim rzeczywistością Meksyku, stereotypami w relacjach damsko-męskich i kulturą macho. Ekspresja ciała, obrazy, muzyka oraz interakcja z publicznością tworzą specyficzny kolaż teatralny pełen dowcipu i bogactwa stylu.

  • obsada: Johnny Popiel, Barbara Prądzyńska, Wojciech Czarny
  • scenariusz: Barbara Prądzyńska, Maud Nicolass
  • scenografia: Anna Sikorska
  • współpraca choeograficzna: Johnny Popiel
  • dźwięk: Sebastian Zieliński
  • światła: Ewa Prądzyńska
8 lipca 2019 11:49