0

Nowa szkoła na Gocławiu

Wizualizacja nowego zespołu szkolno-przedszkolnego na Gocławiu
Wizualizacja nowego zespołu szkolno-przedszkolnego – na Gocławiu
fot. UD Praga Płd.

Dziś w samo południe, w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, podpisano umowę ze skierniewicką firmą MIRBUD SA na wybudowanie zespołu szkolno-przedszkolnego na Gocławiu.

Dokument podpisali Sławomir Nowak, wiceprezes zarządu MIRBUD SA oraz burmistrz dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski i jego zastępca Adam Cieciura, odpowiedzialny za inwestycje.

Sygnetariusze umowy. Od lewej: Adam Cieciura, Tomasz Kucharski, Sławomir Nowak
Sygnetariusze umowy – od lewej: Adam Cieciura, Tomasz Kucharski, Sławomir Nowak
fot. UD Praga Płd.

W podpisaniu umowy uczestniczyli także przedstawiciele obu stron, m.in. Kamil Zakrzewski, dyrektor techniczny wykonawcy oraz Andrzej Wójcik, naczelnik Wydziału Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Praga-Południe.

W trakcie rozmów ustalono, że MIRBUD SA wejdzie na teren budowy w ciągu dwóch tygodni po podpisaniu umowy. Rozmawiano też wstępnie o jesiennym terminie wmurowania aktu erekcyjnego i kamienia węgielnego pod budowę placówki, która stanie u zbiegu ulic Jana Nowaka-Jeziorańskiego i gen. Fieldorfa.

Zgodnie z harmonogramem termin zakończenia robót to grudzień 2021 r.
Jeśli nie wydarzy się nic szczególnego, 1 września 2022 roku, po wyposażeniu obiektu w meble i pomoce szkolne, uczniowie 24 klas szkoły podstawowej oraz przedszkolaki z 7 grup przekroczą próg nowej placówki oświatowej, niezwykle potrzebnej na tak prężnie rozwijającym się osiedlu, jakim jest Gocław.

Wizualizacja zespołu szkolno-przedszkolnego na Gocławiu
Wizualizacja zespołu szkolno-przedszkolnego – na Gocławiu
fot. UD Praga Płd.

Koszt budowy wyniesie 61 122 787 zł.
To duży wydatek, ale budżet dzielnicy wspomogła Rada Warszawy i dzięki znacznemu wsparciu finansowemu ze strony miasta można było podpisać umowę z wykonawcą.

UD Praga Południe

3 lipca 2019 23:02