0

Start świątecznej iluminacji

Iluminacja - jelonki z 2016 roku
Iluminacja – jelonki z 2016 roku
fot. Małgorzata Moryc

Dziś o godzinie 15:30 Prezydent Warszawy uroczyście obejrzy świąteczną iluminację warszawskich ulic.

Świetlne dekoracje będzie można oglądać m.in. na Starym Mieście, Trakcie Królewskim, dwóch mostach, wielu ulicach i placach.

Warszawską iluminację podczas spaceru po Krakowskim Przedmieściu obejrzy Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Po włączeniu iluminacji, spod pomnika Kopernika wyruszą orkiestry dęte, które wraz z orszakiem artystów przemaszerują do Multimedialnego Parku Fontann.

Trakt Królewski

Na Trakcie Królewskim drodze spotkać będzie można między innymi Mikołajów, cheerleaderki, mażoretki, aktorów, akrobatów, szczudlarzy, żonglerów, tancerzy z szarfami i kołami. Będą występy taneczne zespołów dziecięcych oraz musztra paradna straży miejskiej. Nie zabraknie występów zawodowych chóry, ale i złożonych z osób uczestniczących w warsztatach prowadzonych przez dyrygentkę Ewę Jurkiewicz.

Hotel Bristol

O 17:00 z balkonu Hotelu Bristol zaśpiewają soliści operowi:

  • Aleksandra Wiwała,
  • Aleksandra Borkiewicz
  • Leszek Świdziński
  • Trzej Młodzi Tenorzy.

Będzie można usłyszeć utwory z repertuaru Jana Kiepury oraz największe przeboje muzyki rozrywkowej z ostatnich lat w zaskakujących aranżacjach.

Na ścianach zabytkowego budynku hotelu Bristol będzie prezentowany świetlny pokaz audiowizualny.

Park Fontann

Odbędą się tu pokazy fontann roziskrzone 30 tysiącami ledowych punktów. Piętnastominutowe spektakle rozpoczną się o pełnych godzinach: 16, 17, 18, 19 i 20.
Na wspólne zdjęcie z najmłodszymi czekać będzie w saniach święty Mikołaj.

Zimowe iluminacje będzie można tam oglądać codziennie, natomiast pokazy z muzyką odbywać się będą w każdy piątek, sobotę i niedzielę o pełnych godzinach: 16, 17, 18 i potrwają do 31 stycznia 2020 r. W dniach 7, 8, 25, 26, 31 grudnia oraz 1 i 6 stycznia zorganizowane zostaną dodatkowe pokazy również o godzinach 19 i 20.

Dekoracja

Cała warszawska dekoracja to ponad 1 300 różnych elementów, na które składa się ponad 4,5 miliona energooszczędnych diod eko-LED, które pobierają 10 raz mniej prądu niż tradycyjne oświetlenie.

7 grudnia 2019 15:18