0

Dzielnica Wola wspiera siatkarzy z ONICO Warszawa

Maskotka ONICO Warszawa (przez 100 lat AZS Politechnika Warszawska)
Maskotka ONICO Warszawa – (przez 100 lat AZS Politechnika Warszawska)
fot. Andrzej

A siatkarze trochę wspierają Wolę, która przystąpiła do ich programu ”Gmina, dzielnica, miasto”.

Dzięki tej współpracy dzielnica będzie obecna podczas rozgrywek Plus Ligi Polskiego Związku Piłki Siatkowej, otrzyma bezpłatne bilety dla mieszkańców, a w jednej z wolskich szkół odbędzie się pokazowy trening prowadzony przez Marcina Nowaka.

Wola to kolejna warszawska dzielnica, która dołączyła do programu „Gmina, dzielnica, miasto”. W ramach nowo zawartej umowy Wola będzie partnerem jednego z domowych meczów ONICO Warszawa (dawniej AZS Politechnika Warszawska).

Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola:

Jest to jedyny warszawski klub, który rywalizować będzie z najlepszymi siatkarskimi zespołami w Polsce. Od wielu lat aktywnie wspieramy siatkówkę, a najlepsi wychowankowie wolskich klubów są medalistami mistrzostw Europy i mistrzostw świata. Wystarczy wspomnieć Arkadiusza Gołasia czy Zbigniewa Bartmana, którzy pierwsze siatkarskie kroki stawiali w MOS Wola. Chcemy na każdym kroku podkreślać te bardzo silne związki Woli z siatkówką na najwyższym poziomie.

Program „Gmina, dzielnica, miasto” został stworzony przez ONICO Warszawa w celu popularyzacji zajęć sportowych wśród dzieci i młodzieży. Poprzez zaangażowanie w rozgrywki siatkarskie gminy i dzielnice zyskują możliwość promocji wśród warszawskich kibiców siatkówki. Projekt cały czas się rozwija.

Marcin Nowak, manager programu „Gmina, dzielnica, miasto”

Wola to kolebka warszawskiej siatkówki, dlatego bardzo cieszymy się z rozpoczęcia tej współpracy. Jestem przekonany, że będzie ona bardzo owocna.

W ramach współpracy dzielnica zyskała tytuł partnera meczu z ZAKSA Kędzierzynem Koźle, podczas którego uczniowie wolskich szkół stworzą dziecięcą eskortę dla siatkarzy obu drużyn.

Dzielnica otrzyma również 100 wejściówek na mecz rozgrywany w Warszawie, które będzie można wygrać w konkursach organizowanych na oficjalnych wolskich profilach w mediach społecznościowych. Nie lada gratką będzie także pokazowy trening prowadzony przez Marcina Nowaka, byłego reprezentanta Polski i klubu oraz innych zawodników ONICO Warszawa w jednej z wolskich szkół. Na mocy podpisanej umowy dzielnica zyskuje również szereg usług promocyjnych i reklamowych.

Bartłomiej Kubicki, wiceprzewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Ochrony Środowiska w Radzie Dzielnicy Wola:

Mecze siatkarzy ONICO Warszawa to gwarancja wysokiego poziomu sportowego, które gromadzą na trybunach wielu miłośników siatkówki w różnym wieku. Rozgrywki Plus Ligi są również transmitowane w ogólnopolskiej telewizji sportowej, a współpraca z klubem gwarantuje skuteczną promocję dzielnicy wśród mieszkańców Warszawy.

Do tej pory stołeczny klub podpisał umowy w ramach programu Gmina, dzielnica, miasto z gminami Piastów i Żyrardów oraz dzielnicami Ursus i Bielany.

12 września 2017 06:00