0

Mi band 6 czy Mi band 5 – którą opaskę wybrać?

Opaski Mi Band
Opaski Mi Band
fot. mat. prasowy

Sportowe opaski z coraz większym powodzeniem wypierają tradycyjne zegarki. Porównanie najchętniej kupowanych.

Opaski przyciągają wygodą użytkowania oraz minimalistycznym, stylowym wyglądem. Posiadają też wiele funkcji szczególnie poszukiwanych w aktualnej dobie powracającej mody na fitness i zdrowy styl życia. W tej kategorii jednymi z najpopularniejszych są produkty marki Xiaomi, które oferują wiele funkcjonalności i nowoczesne wykończenie. Poniżej przedstawiamy porównanie dwóch najchętniej kupowanych rodzajów opasek tej marki: Xiaomi Mi Band 5 oraz 6.

Xiaomi Mi Band 5 i Mi Band 6
– podobieństwa i różnice

Na pierwszy rzut oka opaski Mi Band 6 i Mi Band 5 są bardzo podobne.
Obie posiadają wyświetlacz AMOLED oraz zaokrąglone krawędzie. Różnią się jednak szczegółami technicznymi i dostępnymi funkcjami. Xiaomi Mi Band 6 posiada 1,56-calowy wyświetlacz (większy o 49% od modelu 5). Rozdzielczość ekranu również jest znacząco wyższa i ułatwia odczytywanie komunikatów. Jednocześnie model 6 jest o nieznacznie cięższy.

Najbardziej pożądaną funkcją sportowych opasek jest zwykle ilość dostępnych aktywności – i tak w Xiaomi Mi band 5 otrzymujemy 11 trybów sportowych, podczas gdy u jej starszej siostry jest ich już aż 30. Oba modele umożliwiają monitorowania tętnakrokomierz oraz licznik spalonych kalorii. Jednakże Mi Band 6 posiada nowość w porównaniu do Xiaomi Mi Band 5 – monitorowanie SpO2, czyli saturacji krwi. Ponadto jest to model uwzględniający specyfikę fizjologii kobiet i umożliwia śledzenie cyklu miesiączkowego.

Baterie obu opasek działają przez porównywalnie długi czas, czyli do 14 dni przy normalnej pracy i do 20 dni w trybie Eco. Posiadają też funkcje monitorowania snu oraz zdalne sterowanie telefonem, w tym robienie zdjęć. Obie opaski wysyłają powiadomienie a zbyt długim braku aktywności i zachęcają do wstania z krzesła. Mi Band 5 jest odporny na zanurzenie, jednak Mi Band 6 posiada wodoodporność na poziomie 5 ATM, co może być funkcją przydatną miłośników ekstremalnych sportów. Model ten jest też wyposażony w funkcję odczytywania parametru PAI, czyli ogólnego wskaźnika aktywności.

Oba modele posiadają funkcjonalności standardowe dla tego typu akcesoriów, czyli między innymi możliwość połączenia z telefonem i otrzymywania powiadomień z aplikacji bezpośrednio na opaskę.

Którą opaskę Mi Band wybrać?

Oba modele są do siebie bardzo podobne pod względem wyglądu i pełnionych funkcji. Faktem jest, iż Xiaomi Mi band 6, jako ulepszona wersja, ma większą ilość dostępnych opcji, jednak znajduje to swoje odzwierciedlenie w cenie wyższej niż Mi Band 5. Każda z tych opasek posiada swoje zalety i z pewnością obie znajdą swoich fanów. Bardziej wymagający użytkownicy, tacy jak sportowcy, zapewne sięgną po lepszy model, jednak innym do codziennego użytkowania w zupełności może wystarczyć prostsza wersja opaski. Warto zwrócić uwagę na funkcje zdrowotne obu modeli, które pomogą w monitorowaniu kondycji organizmu nie tylko aktywnych osób, ale też w przypadku niektórych schorzeń. Mogą też stanowić zachętę do aktywizacji dla użytkowników wcześniej nieaktywnych fizycznie ze względu na brak czasu lub stan zdrowia.

Gdzie kupić opaskę Mi Band?

W dobie Internetu najłatwiejszym sposobem dokonania zakupu będzie zamówienie online. Modele Xiaomi Mi Band 5 i Xiaomi Mi Band 6 znajdziemy w bardzo wielu sklepach internetowych. Dlatego warto skorzystać z internetowej porównywarki cen, takiej jak na przykład Ceneo.pl. Znajdziemy tam zestawienie cen z różnych sklepów, co umożliwi wybranie najkorzystniejszej oferty. Portal udostępnia też opinie klientów o produktach i sklepach. Dzięki temu otrzymujemy wygodną możliwość porównania dostępnych opcji bez wychodzenia z domu.

Artykuł sponsorowany

21 lipca 2021 16:00

Komentarze