0

Porażka Legii w Gliwicach

Raymond Cowels, foto Marcin Bodziachowski
Raymond Cowels

Ostatnia sekunda meczu przesądziła o wygranej GTK Gliwice w meczu z koszykarską Legią.

Po rzucie Matthew Williamsa, za trzy punkty, GTK Gliwice odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/22 Energa Basket Ligi.

Legia została pokonana 78:75.

Spotkanie rozpoczęło się od celnych rzutów trzypunktowych ze strony obu zespołów – na trafienia Keyshawna Woodsa odpowiedzieli Raymond Cowels i Josh Sharkey. Po pięciu minutach gry Legia prowadziła 14:10. Kolejne akcje lepiej rozgrywali gospodarze, którzy do samego końca pierwszej kwarty toczyli wyrównany bój z rywalami, ale jednak to stołeczna drużyna była lepsza: 22:19.

Druga kwarta rozpoczęła się od pięciu z rzędu punktów Łukasza Koszarka. Po wsadzie Adama Kempy było już 33:26 dla gości, po czym trener Robert Witka poprosił o przerwę. Po  niej wciąż to Zieloni Kanonierzy nadawali ton grze, szczególnie skuteczny był kapitan zespołu, wspomniany Łukasz Koszarek, który w ciągu 9 minut jakie spędził na boisku, zdobył 11 punktów. Pierwsza połowa spotkania w Arenie Gliwice zakończyła się zwycięstwem Legii 42:36.

Po przerwie obie ekipy zatraciły nieco swoją skuteczność, ponadto legioniści zaczęli mieć problemy z liczbą popełnianych fauli – po trzy przewinienia na swoim koncie mieli Grzegorz Kulka i Adam Kemp. Sytuację wykorzystywało GTK, które po kolejnej trójce Woodsa przegrywało już tylko 42:45. Wyrównana rywalizacja trwałą do samego końca trzeciej kwarty po której Legia wygrywała 62:58.

Gliwiczanie chcieli pójść za ciosem i nie pozwalali rywalom na popisy w ofensywie. Legioniści zdobywali punkty głównie po kontratakach, a GTK opierało swój atak na duecie Woods-Hinds. Na pięć minut przed końcem meczu był remis, 67:67.  Walka cios za cios trwała do ostatnich sekund czwartej kwarty. O triumfie GTK Gliwice zadecydował celny rzut  za trzy punkty oddany w ostatniej sekundzie meczu przez Matthew Williamsa, dzięki któremu gospodarze triumfowali 78:75.

Łukasz Koszarek po meczu z GTK Gliwice powiedział:

To nie będzie fajna podróż do Warszawy. Przez 38 minut meczu byliśmy na prowadzeniu, ale końcówka niestety należała do rywali. Źle zagraliśmy w końcówce meczu, zabrakło nam skuteczności i gliwiczanie to wykorzystali.