0

Distinguished Gentleman’s Ride w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

Michał Wieremiejczyk - uczestnik The Distinguished Gentleman's Ride
Michał Wieremiejczyk – uczestnik The Distinguished Gentleman's Ride
fot. MPawlik

Uczestnicy Rajdu Dżentelmenów zatrzymali się w Centrum Weterana przy ul. Puławskiej w Warszawie.

W Warszawie i na całym świecie pojechał dziś The Distinguished Gentleman’s Ride.  Uczestnicy na swej drodze zatrzymali się w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa przy ul. Puławskiej w Warszawie.

Jednym z uczestników rajdu był Michał Wieremiejczyk, dobrze znany warszawski samorządowiec. Przyjechał swoją Hondą wytwornie ubrany jakby szedł referować problem zwężenia Al. Waszyngtona przed Radą Dzielnicy Praga Południe.

Michał Wieremiejczyk - uczestnik The Distinguished Gentleman’s Ride.
Michał Wieremiejczyk – uczestnik The Distinguished Gentleman’s Ride.
fot. MPawlik
Michał Wieremiejczyk - uczestnik The Distinguished Gentleman’s Ride.
Michał Wieremiejczyk – uczestnik The Distinguished Gentleman’s Ride.

Uczestników rajdu gościli:

  • Pułkownik Szczepan Głuszczak, Dyrektor Centrum Weterana,
  • pracownicy Centrum Weterana,
  • i żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej.

Płk Szczepan Głuszczak:

Przesłanie jakie towarzyszy rajdowi i jego cel jest nam, żołnierzom bliski. Większość wojskowych to mężczyźni, a celem Gentelman’s Ride jest podnoszenie świadomości dotyczącej walki z rakiem prostaty u mężczyzn. Dlatego razem z Pancerniakami z Jedynej Pancernej witamy uczestników z otwartymi ramionami.

Tegoroczny The Distinguished Gentleman’s Ride zwraca uwagę na potrzebę wczesnego wykrywania raka prostaty oraz zdrowia psychicznego u mężczyzn.

Distinguished Gentleman`s Ride

to inicjatywa, która powstała w 2012 roku w Sydney.
Mark Hawwa, inspirowany zdjęciem Dona Drapera z serialu Mad Men, postanowił zebrać swoich towarzyszy z Sydney Cafe Racers i wyruszyć na przejażdżkę po ulicach australijskich miast. Jednak, zamiast ubrań motocyklowych postanowili założyć swoje najlepsze garnitury, buty i krawaty.

Inicjatywa się przyjęła, a w pierwszej edycji udział wzięło 2500 motocyklistów z ponad 64 miast całego świata.

Sukces skłonił organizatorów do wykorzystania Rajdu Wytwornych Gentlemanów w propagowaniu świadomości o chorobach nowotworowych i psychicznych, dotykających głównie mężczyzn.

Niewątpliwie, jest to największe wydarzenie motocyklowe na świecie, angażujące dziś 90 krajów, 550 miast oraz zrzeszające 70 000 uczestników.

Główną ideą Rajdu Dżentelmenów jest podnoszenie świadomości oraz zbiórka funduszy na walkę z rakiem, a także na programy prewencji samobójstw wśród mężczyzn, pod globalnym patronatem fundacji Movember.

Rajd wyróżnia się na tle innych. Panowie i panie przemieszczają się po ulicach Warszawy na motocyklach ubrani w wytworne stroje.

Fotoreportaż Michał Pawlik.

23 maja 2021 20:00

Komentarze