0

Generał ma nowego zastępcę.

Generał Jarosław Górowski wita pułkownika Lenarta Skrzypczyka - jjako swego nowego zastępcę, tuż przed promocją na stopień pułkownika.
Generał Jarosław Górowski wita pułkownika Lenarta Skrzypczyka - jjako swego nowego zastępcę, – tuż przed promocją na stopień pułkownika.
fot. 1WBPanc

W poniedziałek, 1 lutego, w Sali Tradycji 1 Warszawskiej Brygady Pancernej odbyło się uroczyste przywitanie pułkownika Renarta Skrzypczaka, który został wyznaczony na stanowisko zastępcy dowódcy, oraz mianowany na stopień pułkownika.

Poczet sztandarowy - 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki
Poczet sztandarowy – 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki
fot. 1WBPanc

Generał brygady Jarosław Górowski, dowódca Jedynej Pancernej, powitał swojego zastępcę w Sali Tradycji.

Gen. bryg. Jarosław Górowski:

Witam pana pułkownika w szeregach naszej brygady, cieszę się, że na zastępcę został powołany rasowy czołgista, z potężnym doświadczeniem, który przeszedł wszystkie szczeble dowodzenia, od dowódcy plutonu do szefa sztabu brygady. Podczas wspólnej służby w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie i w ramach misji w Afganistanie dał się poznać jako oficer kompletny. Jestem przekonany, że pan pułkownik będzie dużym wsparciem dla mnie i dla całej brygady.

Generał Jarosław Górowski wita pułkownika Lenarta Skrzypczyka - jjako swego nowego zastępcę, tuż przed promocją na stopień pułkownika.
Generał Jarosław Górowski wita pułkownika Lenarta Skrzypczyka – jako swego nowego zastępcę, tuż przed promocją na stopień pułkownika.
fot. 1WBPanc

oraz w kilku słowach przedstawił jego osobę kadrze dowódczej i szefom sekcji warszawskiej brygady, a także kadrę swemu zastępcy.

Lenart Skrzypczak - jeszcze podpułkownik
Lenart Skrzypczak – jeszcze podpułkownik
fot. 1 WBPANC

Pułkownik Renart Skrzypczak zwrócił się do zebranych:

Całą moją dotychczasową służbę spędziłem w strukturach 10 Brygady Kawalerii Pancernej, jest to dla mnie nie tylko nowa brygada ale również nowe wyzwanie, każdy żołnierz jest indywidualnością, każdy ma swoje doświadczenia, dlatego szczególnie w pierwszych miesiącach osobiście postaram się wyrobić zdanie o każdym z was

Pułkownik Renart Skrzypczak jest absolwentem m. in.: Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Służbę rozpoczął od stanowiska dowódcy plutonu w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Służył tam do chwili obecnej na stanowiskach dowódczych i sztabowych ostatnio był szefem sztabu 10 BKPanc.). Pełnił służbę  na misjach wojskowych poza granicami Polski w Iraku, Czadzie oraz dwa razy w Afganistanie.

 

3 lutego 2021 06:00