0

Międzynarodowa sieć edukacyjna Thames British School — placówki na miarę XXI wieku

Thames British School campus Mokotów
Thames British School – campus Mokotów
fot. mat. prasowy

W Thames British School program nauczania skomponowany jest w taki sposób, aby dzieci oprócz wiedzy z poszczególnych przedmiotów mogły ze szkoły wynieść coś o wiele bardziej cennego. Znajomość języka angielskiego jest jedną z podstawowych umiejętności przydatnych w XXI wieku.

Pomaga młodym ludziom nie tylko dostać lepszą pracę, podróżować oraz nawiązywać wartościowe przyjaźnie, ale także otwiera na inne kultury i umożliwia ich zrozumienie. Dlaczego warto zdecydować się na jedną z międzynarodowych szkół Thames British School w Warszawie?

A może szkoła międzynarodowa?

Otwarte granice i liczne kraje dostępne z każdego miejsca na Ziemi sprawiają, że nowoczesny system nauczania musi dawać coś więcej niż jedynie podstawową wiedzę. Dzisiejszy świat wymaga odmiennych nowych kompetencji, z których jeszcze kilkanaście lat temu mało kto zdawał sobie sprawę. Dobrym rozwiązaniem przygotowującym dziecko do funkcjonowania w zmieniających się realiach kulturowych kraju i świata jest szkoła międzynarodowa Thames British School.

Thames British School oferuje edukację dla dzieci w wieku od 2,5 roku do 18 lat i łączy w sobie trzy podstawowe cele:

 • przygotowywanie uczniów do oceny według standardów lokalnych oraz wg wymogów polskiej matury, oraz standardów międzynarodowej matury IB Diploma,
 • nauczanie swobodnego posługiwania się językiem angielskim oraz myślenia w nim,
 • rozwijanie pełnego potencjału każdego dziecka oraz dawanie mu szansy na pielęgnowanie swoich pasji i talentów.

Do osiągnięcia tych celów dąży wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska, spośród której wielu jest native speakerów pochodzących z krajów, w których językiem urzędowym (ojczystym) jest język angielski. Zapewnia to najwyższy poziom nauczania tegoż języka i tworzy przyjazne, międzynarodowe środowisko uczące tolerancji i otwartości na różnice kulturowe.

Thames British School:
szkoła szans i możliwości

Thames British School ma innowacyjny program nauczania nastawiony na intensywny rozwój kompetencji językowych już od najmłodszych lat. Jest przystosowany do dzieci, dla których angielski nie jest pierwszym językiem. Z tak intensywnym treningiem lingwistycznym powiązana jest całościowa edukacja nastawiona na zapewnienie uczniom optymalnego środowiska rozwoju niezależnie od ich narodowości oraz pochodzenia.

Thames British School daje swoim podopiecznym wiele możliwości, przygotowuje ich do podjęcia dalszej edukacji nie tylko w kraju, ale również za granicą. Rozwój naukowy w Thames British School idzie w parze z rozwojem osobistym. Szkoła zapewnia uczniom kompetencje twarde, ale także te miękkie: uczy pracy w grupie, elastycznego myślenia i umiejętności dostosowywania się do każdej sytuacji. Istotne jest również to, że kadra dba o to, aby uczniowie nabyli zdolność samodzielnego, krytycznego myślenia, a także przygotowuje ich do odważnego podejmowania ryzyka i nowych wyzwań.

Obok zajęć lekcyjnych uczniowie Thames British School mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań na zajęciach pozalekcyjnych takich jak np.:

 • arytmetyka mentalna Abakus Europe,
 • robotyka i kodowanie,
 • gry Brain Fitness,
 • szachy,
 • zajęcia muzyczne i plastyczne,
 • judo i kickboxing.

Ich różnorodność pozwala każdemu spróbować czegoś nowego i odkrywać siebie.

Gdzie znajdują się szkoły
Thames British School?

Szkoła posiada następujące Kampusy dla uczniów z różnych grup wiekowych:

 • Kampus Włochy (ul. Gładka 31; dla uczniów od 11 lat),
 • Kampus Wawelska (66/74 dla uczniów od 6 do 11 lat),
 • Kampus Mokotów (Rostafińskich 1; dla uczniów od 2,5 do 11 lat),
 • Kampus Piaseczno (ul. Mazowiecka 43; dla uczniów 2,5 do 14 lat),
 • Kampus Park Szczęśliwicki (ul. Usypiskowa 5; dla dzieci 2,5 do 6 lat).

Artykuł sponsorowany

8 października 2021 14:30
[fbcomments]