0

Zaproszenia na weekend

Rotunda - Miejsce Spotkań
Rotunda – Miejsce Spotkań
fot. MPawlik

Tłusty czwartek za nami, więc to końcówka karnawału. Wypocznijmy trochę po jego szaleństwach.

Sobota

BIELANY

Wieczór izraelski

22 lutego (sobota) o godz. 18:00
w BOK przy ul. Goldoniego 1 odbędzie się Wieczór Międzynarodowy – Izrael.
W programie: prelekcja i prezentacja multimedialna Agnieszki Stryczek „Mój Izrael”, „Miasteczko Bełz” koncert nowej muzyki żydowskiej w wykonaniu zespołu „Sentido”, wystawa fotograficzna autorstwa Agnieszki Stryczek. Bilety 20zł.

PRAGA PÓŁNOC

Wykład o książkach

22 lutego (sobota) o godz. 12:00
Muzeum Drukarstwa przy ul. Ząbkowskiej 23/25, zaprasza na spotkanie oraz wykład Andrzeja Bareckiego, na którym opowie o pracy architekta książki. Będzie o kolejnych etapach i fazach powstawania wizerunku książki. Rozpocznie się od poznania dawnych technik projektowania (bez użycia programów komputerowych). Będą przykładyh na czym polegają założenia merytoryczne, typograficzne i artystyczne przy tworzeniu książki. Odkryje się tajniki współpracy z wydawcą i drukarnią przy doborze ilustracji, krojów pism oraz programów do łamania tekstu.
Będzie można zobaczyć najcenniejsze projekty książek Andrzeja Bareckiego, który jest cenionym artystą, autorem grafiki dla kilkuset książek, spośród których wiele było nagrodzonych w prestiżowych konkursach. Przez szereg lat asystował Leonowi Urbańskiemu, wybitnemu polskiemu grafikowi i typografowi, podczas wykładów na Akademii Sztuk Plastycznych w Warszawie.
Wykład nawiąże do Wystawy: Okno wystawowe księgarni warszawskiej w 1939 roku
Wstęp: 5 zł.

21 lutego 2020 12:22