Nowość na rynku kas fiskalnych – Posnet Ergo

Posnet Ergo - nowa polska kasa fiskalna
Posnet Ergo – nowa polska kasa fiskalna
fot. mat. prasowy

Małe, wszechstronne, oferujące wybór różnych wariantów technologicznych – takie są współczesne kasy fiskalne.

Premiery kolejnych modeli udowadniają, że urządzenia tego typu nie służą już tylko do wystawiania paragonów. Przy użyciu kasy można dziś obsługiwać inne elementy systemu sprzedaży, np. wagę elektroniczną, oraz przechowywać dane w formie elektronicznej. Doskonałym tego przykładem jest Posnet Ergo, czyli nowe urządzenie polskiego producenta.

Wielu z nas kasa fiskalna nadal kojarzy się z wystawianiem paragonów w sklepach lub supermarketach. Czy jest to błędne rozumowanie? W żadnym wypadku. W działalnościach tego typu urządzenia do rejestrowania obrotu są niezbędnymi narzędziami pracy. Okazuje się jednak, że w dzisiejszych czasach z kas muszą korzystać nie tylko właściciele dużych firm. Zgodnie z przepisami, paragony trzeba wydawać chociażby w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, warsztatach samochodowych, gabinetach lekarskich oraz lokalach gastronomicznych. W związku z tym, również same urządzenia fiskalne muszą być dostosowane do wymagań stawianych przez różnego rodzaju firmy. A od niedawna potrzeby przedsiębiorców, którzy reprezentują odmienne branże, może zaspokoić jedna kasa – Posnet Ergo.

Miniaturyzacja gabarytów

maksymalizacja funkcji

Nowa kasa fiskalna marki Posnet zadebiutowała na polskim rynku na początku 2016 roku. Model Ergo został określony przez producenta mianem „sumy wszystkich zalet” urządzeń, które służą do rejestrowania obrotu. W kasie zastosowano m.in. wydajny i wytrzymały mechanizm drukujący, moduł zapisujący kopie paragonów w formie elektronicznej, klawiaturę z klawiszami funkcyjnymi oraz 2 ekrany graficzne LCD. Innymi słowy, Ergo czerpie pełnymi garściami z dotychczasowych osiągnięć w dziedzinie technologii sprzedaży. Pomimo tak wielu praktycznych rozwiązań, marce Posnet udało się jednak stworzyć jedno z najmniejszych urządzeń ostatnich lat.

Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych

Model Ergo jest dowodem na to, jak dużą rolę w branży fiskalnej odgrywa dziś miniaturyzacja. Chociaż samo zmniejszanie kas rejestrujących oczywiście nie wystarczy. Nowoczesne urządzenia muszą zapewniać wsparcie w zarządzaniu biznesem na wielu płaszczyznach, a do tego potrzebny jest szeroki zakres funkcji. Taki jak w Posnet Ergo.

Kasa fiskalna,

która daje Ci wybór

Obecnie rynek technologii sprzedaży jest pełen kas fiskalnych, które charakteryzują się różnymi parametrami i funkcjami. Ponadto, wiele modeli oferuje wybór konkretnych wariantów technologicznych bądź konstrukcyjnych. Wszystko po to, aby przedsiębiorca mógł wdrożyć w swojej firmie urządzenie ściśle dostosowane do jej potrzeb. I to pod każdym względem. Niemniej, z tyłu głowy czasami pojawia się pytanie: Czy kasa kupiona dziś, całkowicie spełniająca oczekiwania biznesu, sprawdzi się także po wielu latach? Ergo ma na to prostą odpowiedź: Wybierz teraz tylko te opcje, których naprawdę potrzebujesz, a jeśli za jakiś czas okażą się niewystarczające, zwiększ parametry urządzenia.

Marcin Ciechowicz:

Nowa kasa marki Posnet po raz pierwszy zaoferowała zmianę wielkości bazy towarowej również po wielu latach. W momencie zamawiania tego modelu można sięgnąć po jeden z 3 wariantów: 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU. I nawet jeżeli przedsiębiorca początkowo postawi na najbardziej ekonomiczną wersję, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości zwiększyć liczbę dostępnych pozycji towarowych.

Możliwość rozszerzenia bazy produktów lub usług, np. z 4 000 do 8 000 PLU, to przede wszystkim gwarancja łatwego wprowadzenia do pamięci kasy dodatkowych elementów asortymentu. W przypadku przedsiębiorstw, które stale się rozwijają i poszerzają swoją ofertę, taka opcja może oznaczać brak konieczności wymiany urządzenia.

Różne standardy wymiany danych

Liczba pozycji towarowych nie jest jedynym ogniwem Posnet Ergo, który można zmodyfikować wraz z rozwojem firmy. Standardowo kasa posiada 2 porty komunikacyjne – USB oraz wejście szuflady na pieniądze. Oprócz wersji podstawowej, urządzenie jest także dostępne w wariantach rozszerzonych: z modułem I (USB, 2 x RS-232), modułem II (USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth) albo modułem III (USB, 2 x RS-232, modem 3G). Pozwala to na znaczne zwiększenie funkcjonalności kasy i kompleksowe dostosowanie Ergo chociażby do pracy w rozbudowanym systemie sprzedaży. Niemniej, tutaj konfigurację standardową również można zmodyfikować.

Przedsiębiorca może w każdej chwili wzbogacić swój egzemplarz Ergo o dodatkowe interfejsy komunikacyjne do bezprzewodowej wymiany danych. Dostępne są rozszerzenia: moduł Bluetooth, Wi-Fi lub modem 3G – zaznacza ekspert PCKF.

2 w 1:

kasa fiskalna zintegrowana z szalką ważącą

Z urządzeń elektronicznych, które powstały na skutek zintegrowania różnych rozwiązań technologicznych, korzystamy praktycznie codziennie. Najlepszym tego przykładem są smartfony bądź tablety, a konkretnie – stosowane w nich aparaty fotograficzne. Dziś już trudno wyobrazić sobie telefon komórkowy, który nie pozwoli na zrobienie ładnych zdjęć lub nagranie filmu. Branża mobilnych urządzeń osobistych nie jest jednak wyjątkiem. Na rynku technologii sprzedaży również można się spotkać z takimi połączeniami.

Marcin Ciechowicz:

Ergo to kolejne urządzenie produkowane przez Posnet, które oferuje pracę w trybie kasowagi. Wcześniej taka funkcjonalność była dostępna w modelach Revo oraz Neo XL EJ. W największym skrócie, polega to na tym, że kasę można w kompleksowy sposób zintegrować z szalką ważącą. Efektem takiego połączenia jest sprawniejsze zarządzanie wszystkimi czynnościami, które są związane z obsługą klientów oraz mierzeniem masy produktów.

Gdzie sprawdzi się Posnet Ergo?

Posnet Ergo to niewielka i wszechstronna kasa fiskalna, która sprawdzi się w różnego rodzaju branżach. Zarówno w małych, jak i średnich punktach handlowo-usługowych bądź lokalach gastronomicznych. Jednakże, zastosowanie tego modelu sięga daleko poza stacjonarne obsługiwanie klientów. Urządzenie równie dobrze poradzi sobie przy świadczeniu usług w terenie, np. w ramach sprzedaży obwoźnej lub pracy zakładającej dojazd do miejsca zlecenia. Ergo zapewnia po prostu pełne dostosowanie swojej funkcjonalności do potrzeb konkretnego biznesu. W związku z tym, w każdej branży konfiguracja kasy może być zupełnie inna. A co najważniejsze – urządzenie oferuje przedsiębiorcy bogactwo wyboru i nie odbiera tego przywileju na żadnym etapie rozwoju działalności gospodarczej.

6 maja 2016 10:34
[fbcomments]