0

iMotocykl jako reaktywacja Swoimi Drogami

iMotocykl nr 10
iMotocykl – nr 10
fot. iMotocykl

Chcemy robić czasopismo dla zwyczajnych motocyklistów, napisał Tomasz Szczerbicki, Redaktor Naczelny.

Na początku drugiej dekady 21 wieku pasjonaci motocykli wydawali pismo internetowe pod tytułem Swoimi Drogami. Ukazało się 9 numerów kwartalnika i jeden numer specjalny.

Redakcyjnym motorem byli Jacek Łukawski i Krzysztof Rudnicki.
Jednak w pewnym momencie poszli swoimi drogami, a ich kwartalnik zatrzymał się na numerze dziewiątym.

Jednak wartości jakie przekazywał okazały się na tyle nieprzemijające, że znaleźli się pozytywnie zakręceni szaleńcy, którzy postanowili pismo reaktywować.

Redaktorem naczelnym odrodzonego pisma jest Tomasz Szczerbicki.
To osoba znana w świecie dziennikarskiej motoryzacji.
Jego kariera dziennikarska i pisarska trwa już ponad 25 lat. Jej efektem jest około 1000 artykułów i 30 książek. Pierwszy artykuł napisał w 1992 roku do magazynu Motocykl & Sidecar. W następnym roku, co dwa tygodnie, miał stałą rubrykę w tygodniku Motor. W kolejnych latach współpracował i publikował w kilku magazynach równolegle. Od 1997 roku jego artykuły ukazywały się również w pięciu magazynach w Stanach Zjednoczonych, w tym w największym na świecie (w swojej tematyce) magazynie Military Vehicles oraz w elitarnych magazynach The Star i Pur Sang. W kolejnych latach pisał również do czasopism motoryzacyjnych i hobbystycznych w: Anglii, Dani, Niemczech i na Węgrzech. W latach 2000 – 2002 był redaktorem naczelnym wydawnictw motoryzacyjnych w BWF Wydawnictwa Fachowe Sp. z o.o. (przekształcone z Bertelsmann Wydawnictwa Fachowe). Kierowany przez niego dział wydawał trzy periodyki motoryzacyjne: kwartalnik Auto – Salon – Serwis, miesięcznik Moja taksówka i dwutygodnik Trucker.pl.

Ta krótka biografia daje gwarancję jakości reaktywowanego magazynu.

Po sześciu latach, w piątek 28 listopada 2020 roku, ukazał się nowy numer, tym razem miesięcznika, Swoimi Drogami z dopiskiem iMotocykl.
To siostrzane pismo dla, od lat ukazującego się, magazynu iAuto.

W pierwszym numerze reaktywowanego pisma można znaleźć bardzo ciekawe artykuły.
A warszawskim akcentem jest publikacja dwóch powieści w odcinkach.
To:

  • Długa wycieczka
    autorstwa Artura Zawodnego, warszawiaka, który przejechał na motocyklu prawie całą Ziemię,
  • Harlej mój kumpel
    autorstwa Wojciecha Echilczuka i Tomasza Szczerbickiego,
    i choć w tytule wskazano jedną markę, w rzeczywistości jest to uniwersalna opowieść o pasji motocyklowej.
    Historia warszawskich harleyowców.

Tomasz Szczerbicki napisał we wstępniaku:

Nowa, reaktywowana odsłona czasopisma „Swoimi Drogami” (z podtytułem iMotocykl”) będzie teraz miesięcznikiem. Tak samo jak poprzednio do współpracy zaprosiliśmy ludzi fachowych, znanych i szanowanych. Zostawiamy też sporą część naszych łamów dla was – jeżeli chcecie podzielić się z innymi tematami związanymi z motocyklami – ZAPRASZAMY.

Tak samo jak poprzednio – mówiąc kolokwialnie – nie napinamy się, ani nie puszymy. Chcemy robić „czasopismo dla zwyczajnych motocyklistów” – bez fajerwerków i sztucznego blichtru, za to z klimatem, charakterem i atmosferą motocyklową. Stawiamy na „motocyklistów” bardziej niż na „posiadaczy motocykli”. W naszych ramach jest miejsce na wszystko, co związane z motocyklami i pojazdami pokrewnymi.
Każdy jest tu mile widziany, niezależnie czy jeździ motorowerem czy dwulitrowym monstrum. Czy ma pojazd przedwojenny czy wyprodukowany w roku 2020. Odrzucamy wszelkie podziały, sztucznie tworzone głównie przez producentów dla celów marketingowych.
Zapraszamy do lektury pierwszego numeru.

Na stronach imotocykl.warszawa.pl znajdziecie również wszystkie archiwalne numery kwartalnika Swoimi Drogami, a w nich artykuły o motocyklach i motocyklistów z ich podróży.

Polecamy:

Okładka - magazyn Swoimi Drogami - iMotocykl
Okładka – magazyn Swoimi Drogami – iMotocykl
29 listopada 2020 01:00