0

Koniec kina Atlantic?

Kino Atlantic - 29 września 2019 r
Kino Atlantic – 29 września 2019 r
fot. Warszawa.pl

Czy po 90 latach funkcjonowania kończy działalność jedno z najpopularniejszych kin w Warszawie?

Oświadczenie:

Drodzy Widzowie!

Wraz z końcem roku 2020 firma Viktonex sp. z o.o. przestaje być operatorem Kina Atlantic.

Bardzo dziękujemy naszym wiernym Widzom. Przez lata gościliśmy w naszych salach wiele pokoleń Kinomanów. To właśnie Wy nadaliście temu miejscu ten niezwykły klimat! Ostatni rok był dla nas bardzo ciężki. Jednak dzięki wielu ciepłym słowom oraz zaangażowaniu Widzów czuliśmy się potrzebni! Będzie nam tego bardzo brakowało.

Dziękujemy również wszystkim naszym Partnerom i Gościom. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i chęci pomocy udało się stworzyć to miejsce takim jakie było.

Mamy nadzieję, że Kino Atlantic pozostanie zapamiętane jako kultowe miejsce na mapie Warszawy, do którego będziemy chętnie wracać w myślach.

Dziękujemy!

Kino Atlantic

To jednak jeszcze nie koniec

Od Nowego Roku zarządzanie kinem Atlantic przejmie właściciel obiektu, spółka Max-Film. Nowy zarządca zapewnia, że nie planuje zamykać kina. Kino ma wrócić do działalności po zniesieniu pandemicznych obostrzeń.

Paweł Doktór, prezes spółki Max Film, zapewnia:

Max Film nie zamierza tam nic budować, jak wcześniej pisano w mediach. Po prostu będziemy kontynuować działalność, kiedy będziemy mogli, ponieważ na razie wszystko jest zamknięte. Jak tylko kina w kraju będą otwarte, Atlantic też zacznie działać.

Warszawiacy mają jednak obawy, bo firma Max Film na na swym koncie niechlubne likwidacje kilku kin w Warszawie. We wrześniu ziarno niepokoju zasiali dziennikarze Gazety Wyborczej. Poinformowali oni, że śródmiejscy urzędnicy wydali decyzję o warunkach zabudowy dla działki przy Chmielnej gdzie obecnie mieści się kino. Miałby tam stanąć pięciopiętrowy biurowiec z kinem w części podziemnej. 

Paweł Doktór, prezes spółki Max Film, odniósł się wtedy do tych informacji tak:

Chciałbym kategorycznie zdementować informacje o planowanej sprzedaży nieruchomości czy budowie w tym miejscu biurowca. Nie było to i nie jest naszym zamiarem podejmowanie takich działań. Kino Atlantic to długoletnia tradycja i olbrzymi potencjał, który chcemy rozwijać.

30 grudnia 2020 14:54