0

Wielka Warszawska bez publiczności i dziennikarzy

Tor Wyścigó Konnych Służewiec
fot. Marcin Banaszkiewicz

W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji związanej z pandemią COVID-19 Zarząd Totalizatora Sportowego podjął decyzję, iż mitingi na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie będą odbywać się bez udziału publiczności i przedstawicieli mediów.

Komunikat prasowy Toru Wyścigów Konnych Służewiec:

Z przykrością obserwujemy dynamiczną zmianę sytuacji związanej z pandemią COVID-19 oraz przyrost zachorowań, zwłaszcza w województwie mazowieckim. Kierując się troską o dobro najwyższe, jakim jest ludzkie zdrowie, niezwłocznie przychylamy się do zalecenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 października 2020, dotyczącego zamknięcia torów wyścigów konnych dla publiczności. Zarząd Totalizatora Sportowego podjął decyzję, iż mitingi na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie będą odbywać się jak w niniejszym zaleceniu.

Powyższe działanie jest koniecznym środkiem zapobiegawczym, który na pierwszym planie stawia zdrowie i życie miłośników wyścigów konnych oraz całe środowisko jeździeckie. Nowe wytyczne wejdą w życie już od najbliższego dnia wyścigowego i dotyczą także naszego wyczekiwanego święta, jakim jest Wielka Warszawska.

Zamknięcie bram na Tor Służewiec zarówno dla publiczności, jak i przedstawicieli mediów, przed tą historyczną gonitwą, która stanowi kulminacyjny punkt każdego sezonu, jest niewątpliwie trudną decyzją. Naszym priorytetem jest jednak zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa w celu kontynuacji wyścigów konnych i utrzymania możliwości ich przebiegu do końca sezonu.

Wyrażamy nadzieję, że ta trudna, aczkolwiek niezbędna decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

7 października 2020 17:18