0

ONICO show! Walec jedzie dalej.

mecz ONICO
Onico Warszawa - Łuczniczka Bydgoszcz
fot. Marcin Banaszkiewicz

Siatkarze Onico Warszawa wygrali siódmy mecz z rzędu.

Siatkarze Onico Warszawa, po emocjonujących pięciu setach, wygrali siódmy ligowy mecz z rzędu. Tym razem podopieczni Stephane’a Antigi pokonali przed własną publicznością siatkarzy Łuczniczki Bydgoszcz, której trenerem jest były trener Inżynierów – Jakub Bednaruk

Dla trenera Łuczniczki sobotnie spotkanie to swoista „podróż sentymentalna”. Jego kariera zarówno trenerska, jak i zawodnicza długo związana była z Warszawą, bowiem  występował w Warszawie w latach 2004-2005 oraz 2009-2010.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu zespół Stephane’a Antigi umocnił się na trzecim miejscu tabeli siatkarskiej PlusLigi. Dla gości była to trzynasta porażka w szesnastu kolejkach i podopieczni Bednaruka zajmują obecnie 14. miejsce w tabeli, które nie gwarantuje utrzymania się w lidze.

ONICO – łuczniczka

3:2 

(25:17, 23:25, 25:15, 21:25, 15:12)

Najbardziej wartościowym graczem (MVP) został wybrany Andrzej Wrona

Powiedzieli po meczu

Stephane Antiga:

Było naprawdę trudno. Myślę, że Łuczniczka spisywała się bardzo dobrze, prawdopodobnie był to ich najlepszy mecz w sezonie. Byli niesamowicie skuteczni w ataku, w którym zrobili zaledwie trzy błędy. My mieliśmy 75% skuteczności w ataku, zaliczyliśmy dziewięć asów i blokowaliśmy aż dziesięć razy, więc także spisaliśmy się bardzo dobrze. Za nami tydzień bardzo ciężkich treningów, dlatego cieszy mnie to zwycięstwo. Jutro mamy dzień odpoczynku, w poniedziałek wracamy do pracy. Jesteśmy gotowi na starcie z Jastrzębskim Węglem i nie możemy się go doczekać.

Jakub Bednaruk:

Z perspektywy tego meczu straciliśmy punkt. Wcale nie cieszę się tym jednym zdobytym, ponieważ piąty set posypał nam się w dwie minuty i przegraliśmy go mimo prowadzenia 8:6 przy zmianie. Żałuję, że nie dało się tego doprowadzić. Cieszę się, ze mój zespół się dzisiaj bił. Widać było u nich masę mobilizacji i testosteronu, a tego brakowało mi w tym zespole. Do tej pory trudno mi było im wytłumaczyć, że tylko w ten sposób można coś wygrać na boisku. Jeżeli dalej będziemy grali tak jak dzisiaj, to będziemy te punkty zdobywać.

 • ONICO Warszawa:
  Bartosz Kwolek (23), Antoine Brizard (5), Andrzej Wrona (15), Nikola Gjorgiew (15), Jan Nowakowski (5), Wojciech Włodarczyk (14), Damian Wojtaszek (libero) – Jakub Kowalczyk (2), Sharone Vernon-Evans (3), Guillaume Samica (1), Sebastian Warda (2), Jan Firlej, Jędrzej Gruszczyński (libero)
  Trener: Stephane Antiga
  II trener: Fabio Storti
 • ŁUCZNICZKA Bydgoszcz:
  Metodi Ananiev (12), Edgardo Goas, Wojciech Jurkiewicz (7), Bartosz Filipiak (25), Yevgenii Gorchaniuk (14), Michał Szalacha (5), Adam Kowalski (libero) – Jakub Rohnka (3), Paweł Gryc, Kacper Bobrowski (1), Krzysztof Bieńkowski
  Trener: Jakub Bednaruk
  II trener: Przemysław Michalczyk

Fotorelacja: Marcin Banaszkiewicz

6 stycznia 2018 21:10

Komentarze