0

Rugby w Warszawie

SKRA Warszawa vs OGNIWO Sopot
SKRA Warszawa vs OGNIWO Sopot
fot. Marcin Banaszkiewicz

Tak ostrej walki zawodnicy Ogniwa Sopot zapewne się w Warszawie nie spodziewali.

Ogniwo Sopot to silna drużyna. Wicemistrz Polski, który wygrał u siebie w poprzednim meczu z naszymi Skrzakami aż 64:0.

Tymczasem Skrzaki nie rzucają słów na wiatr. Powiedzieli, że będą walczyć o każdy metr warszawskiej ziemi i tak było. A nawet lepiej.

Na początku pierwszej połowy naelektryzowane podróżą z Sopotu do Warszawy Ogniwo dość szybko zdobyło przewagę. Jednak druga połowa meczu była praktycznie zawodników Skry.

Zawodnicy Ogniwa wyjechali z Warszawy ze zwycięstwem, dopisując sobie w tabeli 5 punktów, jednak miny mieli nietęgie.

Skrzaki mówią

Przed i po meczu udało się nam uzyskać „języki”
od zawodników Skry Warszawa.

Rokowania?
Zdecydowanym faworytem spotkania, była oczywiście, drużyna z Sopotu, która w pierwszej kolejce pokonała nas aż 62:0. Tym razem jednak postanowiliśmy wyjść na boisko bez żadnych kompleksów i postawilć sopocianom twarde warunki.

Mecz?
Początek był trudny. Dobra gra ręką z kontrataku i przewaga w młynie dyktowanym zapewniły Ogniwu prowadzenie po pierwszej połowie 21-7. Jednak po zmianie stron wzilismy się ostro do roboty, spędzając większość czasu na połowie rywala. Kto wie jakby zakończył się ten mecz, gdyby trwał jeszcze z 10 minut.

Kibice?
Organizatorom meczu należą się gratulacje.
Na trybunach panowała iście rodzinna atmosfera. Licznie zgromadzeni kibice pokazali, że rugby w Warszawie ma się całkiem nieźle, a mecze na boisku Skry to świetna okazja, by przeżyć sportowe emocje i przyjemnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi.

Najbliższa przyszłość?
W tej fazie rozgrywek Skrę czeka jeszcze wyjazd do Krakowa 26.05 na potyczkę z Juvenią, oraz dwa mecze w Warszawie: 02.06 z Pogonią Siedlce i 16.06 z Budowlanymi Lublin.
Zapraszamy!

Skra Warszawa : Ogniwo Sopot

28:17
(21:7)

Skład sędziowski:

 • Łukasz Jasiński,
 • Tomasz Malesa,
 • Dariusz Reks

Grali

 • Skra Warszawa:
  Michał Kępa, Marcin Maciejewski (Jakub Słowik), Sebastian Kostałkowski, Mateusz Gołuchowski (Vincent Castets), Michał Droszcz, Mathieu Oleszek (Joachim Walczak), Maciej Matusewicz, Jan Cal (Maciej Kacprzak), Karol Król, Mateusz Kocoń, Hee Won Cho, Kamil Matysiak, Daniel Żółkowski, Piotr Chlebus, Szymon Twardowski
 • Ogniwo Sopot:
  Wilczuk, Zając (Rau), Mokrecow, Anuszkiewicz (Nurzyński), Graban (Gołomb), Piotrowski, Wojtkuński, Niedźwiedzki, Plichta, Szablewski (Drewczyński), Hodura (Mrowca), Szczepański, Przychocki (Gobejishvilli), Burrows (Gwozdecki), Żuk

Punktowali:

 • Skra:
  Matusewicz (2 przyłożenia),
  Gołuchowski (przyłożenie),
  Kocoń(podwyższenie)
 • Ogniwo:
  Szablewski (4 podwyższenie),
  Wilczuk (przyłożenie),
  Przychocki (przyłożenie),
  Plichta (przyłożenie),
  Piotrowski (przyłożenie).

Fotoreportaż Marcina Banaszkiewicza:

Zapowiedź: [LINK]

7 maja 2018 08:22

Komentarze