0

Rugby w Warszawie

SKRA Warszawa vs OGNIWO Sopot

Tak ostrej walki zawodnicy Ogniwa Sopot zapewne się w Warszawie nie spodziewali.

Ogniwo Sopot to silna drużyna. Wicemistrz Polski, który wygrał u siebie w poprzednim meczu z naszymi Skrzakami aż 64:0.

Tymczasem Skrzaki nie rzucają słów na wiatr. Powiedzieli, że będą walczyć o każdy metr warszawskiej ziemi i tak było. A nawet lepiej.

Na początku pierwszej połowy naelektryzowane podróżą z Sopotu do Warszawy Ogniwo dość szybko zdobyło przewagę. Jednak druga połowa meczu była praktycznie zawodników Skry.

Zawodnicy Ogniwa wyjechali z Warszawy ze zwycięstwem, dopisując sobie w tabeli 5 punktów, jednak miny mieli nietęgie.

Skrzaki mówią

Przed i po meczu udało się nam uzyskać „języki”
od zawodników Skry Warszawa.

Rokowania?
Zdecydowanym faworytem spotkania, była oczywiście, drużyna z Sopotu, która w pierwszej kolejce pokonała nas aż 62:0. Tym razem jednak postanowiliśmy wyjść na boisko bez żadnych kompleksów i postawilć sopocianom twarde warunki.

Mecz?
Początek był trudny. Dobra gra ręką z kontrataku i przewaga w młynie dyktowanym zapewniły Ogniwu prowadzenie po pierwszej połowie 21-7. Jednak po zmianie stron wzilismy się ostro do roboty, spędzając większość czasu na połowie rywala. Kto wie jakby zakończył się ten mecz, gdyby trwał jeszcze z 10 minut.

Kibice?
Organizatorom meczu należą się gratulacje.
Na trybunach panowała iście rodzinna atmosfera. Licznie zgromadzeni kibice pokazali, że rugby w Warszawie ma się całkiem nieźle, a mecze na boisku Skry to świetna okazja, by przeżyć sportowe emocje i przyjemnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi.

Najbliższa przyszłość?
W tej fazie rozgrywek Skrę czeka jeszcze wyjazd do Krakowa 26.05 na potyczkę z Juvenią, oraz dwa mecze w Warszawie: 02.06 z Pogonią Siedlce i 16.06 z Budowlanymi Lublin.