0

Wielkie Zwiedzanie Warszawy

Wielkie Zwiedzanie Warszawy - studenci SGH nowym studentom
Wielkie Zwiedzanie Warszawy – studenci SGH nowym studentom
fot. SGH

Studenci SGH pokażą Warszawę pierwszorocznym studentom, tradycyjnie, już 12 raz.

Tegoroczni warszawscy studenci już po raz dwunasty będą mieli okazję spotkać się na wydarzeniu organizowanym przez Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

17. i 18. października uczestnicy projektu będą mieli okazję nawiązać nowe znajomości oraz poznać tajniki życia studenckiego w trakcie Wielkiego Zwiedzania Warszawy. W tym roku, pomimo wszelkich niedogodności oraz zdalnego nauczania nie poddajemy się i starujemy z kolejną edycją!

12 lat temu grupa studentów wpadła na pomysł, żeby pomóc swoim młodszym kolegom wdrożyć się w życie akademickie oraz warszawskie. Czy jest lepszy sposób na zrobienie tego niż poprzez wspólne zwiedzanie i integrację? Trasy z przewodnikami, muzea, gra miejska oraz wiele innych atrakcji corocznie jest główną atrakcją Wielkiego Zwiedzania Warszawy.

Bardziej doświadczeni koledzy z uczelni co roku dbają, żeby nowi przybysze w Warszawie poczuli się bezpiecznie jak w domu, a w trakcie samego zwiedzania – zwyczajnie bawili się dobrze. Pomaga to nie tylko w późniejszym poruszaniu się po stolicy, ale przede wszystkim buduje kontakty niezbędne do pełnego przeżycia tego nowego etapu. Dobierane są najciekawsze miejsca, których w Warszawie nie brakuje. Ponadto podczas wydarzenia odbywać się będzie wiele konkursów czy zabaw, w trakcie których Pierwszoroczniacy są w stanie zawrzeć nowe znajomości z osobami ze swojej uczelni, kierunku, czy roku. Przyjaźnie, które rozpoczynają się na WZW nieraz trwają przez długie lata i nieraz okazują się bardzo pomocne w trakcie akademickich perypetii.

Przewidziany jest dla nich posiłek oraz wiele możliwości, żeby wyszaleć się wieczorem w tańcu pod gołym niebem. W trakcie samych wędrówek po Warszawskich ulicach nieraz młodzi ludzie będą mieli szansę wygrać ciekawe i być może inspirujące dla nich nagrody!

Niejeden uczestnik poprzednich edycji potwierdzi, że Wielkie Zwiedzanie Warszawy to niesamowite przeżycie i pomimo, że nie może być już jednym z uczestników, to chętnie wraca do nas w roli koordynatora. Każdy student SGH potwierdza, że jest to bardzo dobry początek nowej i ekscytującej przygody, w trakcie której obce miasto przestaje być straszne i przytłaczające, a nieznajomi ludzie zmieniają się dobrych przyjaciół.

Wszystkich chętnych na wspólne zwiedzanie i niezapomniane momenty zapraszamy na stronę facebook’ową Wielkiego Zwiedzania Warszawy oraz wydarzenie, na których publikowane będą informacje dotyczące zapisów oraz zakupu biletów. [LINK]

5 października 2020 18:05
[fbcomments]