0

Darmowe doradztwo dla warszawskich przedsiębiorców

Porady online - foto Ivan Samkov
Porady online
fot. Ivan Samkov )(pexels)

Propozycja dla warszawskich przedsiębiorców i wszystkich planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Trwają zapisy do Academy_Smolna#2021.
To kompleksowy miejski program doradczy dla warszawskich przedsiębiorców oraz wszystkich planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Bezpłatnego wsparcia z zakresu biznesowego, prawnego i księgowego udzielają praktycy biznesu.

Kto może się zgłosić?

Zgłosić może się każda osoba mieszkająca w Warszawie, która planuje zrobić pierwszy krok w kierunku realizacji swojego pomysłu na biznes lub potrzebuje wsparcia w rozwoju firmy, która działa nie dłużej niż 3 lata.

Oferta?

Academy_Smolna#2021 oferuje dwie formy wsparcia dla przedsiębiorczych warszawiaków i warszawianek: doradztwo indywidualne i program mentoringowy.

Sesje doradcze są prowadzone w formule online. Można podczas nich skorzystać z doradztwa prawnego i dowiedzieć się m.in. co zawrzeć w umowie z kontrahentem lub inwestorem. Wiedza zdobyta w ramach konsultacji księgowych pomoże wybrać odpowiednią formę prowadzenia firmy i umożliwi poznanie sposobów optymalizacji podatkowej.

Wskazówki uzyskane podczas zajęć z doradztwa biznesowego ułatwią zarządzanie firmą, budowanie zespołu czy testowanie nowych pomysłów.

Jak dołączyć?

Zainteresowani mogą zapisać się na wybrane przez siebie konsultacje za pośrednictwem strony Centrum Przedsiębiorczości Smolna [LINK] lub na stronie Academy_Smolna#2021 pod adresem [LINK].

Zapisujący się na wybrany rodzaj doradztwa, w notatce do spotkania powinni krótko opisać, nad czym chcą pracować z wybranym ekspertem lub jakie pytania chcą mu zadać.

Dla osób, które chcą wziąć udział w Academy_Smolna#2021, ale nie mają pewności, który rodzaj doradztwa najlepiej odpowiada ich potrzebom organizatorzy przygotowali “test przedsiębiorcy”. Jego wyniki wyraźnie wskazują obszary, w których skorzystanie ze wsparcia ekspertów programu będzie najbardziej uzasadnione. Test znajduje się na stronie zapisów.

Referencje programu

Czyli co do tej pory zrealizowano w ramach programu Academy_Samolna#2021?

Eksperci Academy_Smolna#2021 zrealizowali dotychczas ponad 400 godzin doradztwa indywidualnego, z których skorzystało 270 początkujących przedsiębiorców z Warszawy.

Podczas wakacji  każdy z 7 zrekrutowanych zespołów zrealizował 10 godzin sesji mentoringowych. Z pomocą specjalistów, ich członkowie analizowali wyzwania, z którymi mierzą się  przygotowując pomysły na biznes lub prowadząc swoje przedsięwzięcia. W efekcie ich pracy powstały plany budowania przewag konkurencyjnych, strategie pozyskiwania klientów, kampania marketingowa dla projektów branży medtech oraz innowacyjne rozwiązania z zakresu energii odnawialnej i produktów związanych ze spędzaniem czasu wolnego.

Jak długo?

Sesje doradcze Academy_Smolna#2021 potrwają do połowy grudnia tego roku.

Koszt?

Urzędnicy finansują projekt z pieniędzy Warszawiaków.
Jego wykonawcą jest Startup Academy.

22 września 2021 18:20
[fbcomments]