0

Krzysztof Czubaszek oczyszczony z zarzutów prokuratorskich

Krzysztof Czubaszek i Aleksandra Więch-Barchan przed urzędem dzielnicy Śródmieście
Krzysztof Czubaszek i Aleksandra Więch-Barchan – przed urzędem dzielnicy Śródmieście
fot. MPawlik

Krzysztof Czubaszek, były burmistrz dzielnicy Śródmieście, nie przekroczył uprawnień i nie działał na szkodę klubu Legia Warszawa.

W grudniu 2017 roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie, na wniosek klubu Legia Warszawa, oskarżyła ówczesnego burmistrza Śródmieścia, że przekroczył swoje uprawnienia w związku z wyegzekwowaniem od Legii Warszawa zapłaty podatku od nieruchomości przy ulicy Łazienkowskiej 3, przy której mieści się stadion klubu, za 2012 rok .

Chodziło o kwotę 4,5 mln zł., w sprawie zapłaty której wydał decyzję o nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności.

Zdaniem prokuratorów Krzysztof Czubaszek miał poświadczyć nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, a tym samym działać na szkodę Legii.

Say dwóch instancji (Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia, oraz następnie Sąd Okręgowy w Warszawie) oddaliły i umorzyły sprawy.
W poniedziałek uprawomocnił się wyrok II instancji.

Nagranie konferencji prasowej.

Wypowiadają się:

  • Krzysztof Czubaszek
  • Wojciech Matyjasiak, zastępca burmistrza Dzielnicy Śródmieście
  • mec. Aleksandra Więch-Barchan, adwokat, obrońca Krzysztofa Czubaszka
  • Cyryl Skiba, dziennikarz Radia dla Ciebie, zadaje pytania.

 

Informacja prasowa

Krzysztof Czubaszek,
burmistrz dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy w latach 2017-2019, został prawomocnie oczyszczony z zarzutów, jakie wiosną ub.r. postawiła mu Prokuratura Okręgowa w Warszawie w sprawie dot. Legii Warszawa. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia stwierdził, że nie występują podstawy do wszczęcia procesu przeciwko byłemu burmistrzowi i ocenił jego działania jako w pełni uzasadnione i legalne, a Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał tę decyzję w mocy.

29 stycznia 2020 10:56