0

Rezerwacja stolika – czy trzeba ją opłacić? Ile kosztuje?

Stoliczek z kawą
fot. mat. prasowy

W niektórych lokalach gastronomicznych klient zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za rezerwację, jednak jest to coraz rzadziej praktykowane.

Rezerwacja stolika online to niezwykle wygodne rozwiązanie, pozwalające na zaoszczędzenie czasu związanego z poszukiwaniem miejsca w restauracji.

Rezerwacja stolika online

– wygodne rozwiązanie dla zabieganych

Rezerwacja stolika online, nazywana inaczej wirtualnym bookingiem, w dzisiejszych czasach jest oferowana przez większość restauracji i lokali gastronomicznych. Taka możliwość wiąże się z wieloma korzyściami dla klienta.

Rezerwację stolika online można przeprowadzić wszędzie, niezależnie od miejsca pobytu i godzin otwarcia lokalu, bez konieczności dzwonienia. Wirtualny booking pozwala zaoszczędzić czas, co jest niezwykle cenione ze względu na rosnące tempo życia oraz natłok codziennych obowiązków zawodowych i rodzinnych.

Tego typu rezerwacji dokonuje się za pośrednictwem Internetu, zarówno na telefonie, laptopie, jak też tablecie. W tym celu korzysta się z wygodnych aplikacji mobilnych i platform internetowych, takich jak eatPoint.pl, który oferuje również blog poświęcony tematyce kulinarnej, zawierający cenne wskazówki, porady i nowinki z dziedziny gastronomii. Po zarezerwowaniu miejsca klient otrzymuje wiadomość e-mail lub SMS z przypomnieniem, co stanowi kolejną zaletę wirtualnego bookingu.

Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy za rezerwację stolika online trzeba zapłacić?

Warto wiedzieć, że aktualnie większość restauracji rezygnuje z opłaty za booking, kwestia ta jest natomiast zależna od właściciela danego lokalu gastronomicznego.

Opłata za rezerwację stolika online

Opłata za rezerwację stolika online w restauracjach i innych lokalach gastronomicznych jest coraz rzadszym zjawiskiem. Wciąż jest popularna natomiast w barach i klubach.

Przyczyną rezygnacji właścicieli lokali z opłaty za booking jest najczęściej rywalizacja o klienta i zaoferowanie mu najbardziej atrakcyjnych warunków. W niektórych restauracjach można jednak spotkać się z wymaganą opłatą za rezerwację stolika, ale jest ona zwykle zwrotna na rachunku, a niekiedy nawet bezpośrednio po odbiorze rezerwacji w lokalu.

Konieczność opłacenia rezerwacji jest całkowicie zgodna z prawem.
Warto jednak pamiętać, że dokonując bookingu i jego opłaty, klient zawiązuje pewien rodzaj umowy z lokalem, którą zobowiązuje się wykonać. Dzięki temu w sytuacji, gdy zrezygnuje on z rezerwacji, właściciel nie musi zwrócić mu kwoty za booking.
Stanowi to odszkodowanie za utraconą usługę.

Opłata za rezerwację stolika – koszt

Wysokość opłaty za rezerwację stolika online, przez telefon czy bezpośrednio w lokalu jest ustalana przez właścicieli. Stawka zależy najczęściej od dostępności miejsca oraz jego wielkości. Koszty rezerwacji stolika w restauracji, innym lokalu gastronomicznym, barze bądź w klubie są bardzo zróżnicowane i mogą wynosić od 10 zł do 100 zł bądź więcej.

30 sierpnia 2019 14:35
[fbcomments]