0

Komendantka Straży Miejskiej

Magdalena Ejsmont - nowy Komendant Straży Miejskiej w Warszawie
Magdalena Ejsmont – nowy Komendant Straży Miejskiej w Warszawie
fot. UM/Warszawa.pl

Sensacją historyczną jest powołanie pierwszej kobiety na stanowisko komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

To pierwszy taki przypadek w historii straży miejskiej w Warszawie, by jej zwierzchnikiem została kobieta.

To Magdalena Ejsmont. 

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy:

O wyborze Magdaleny Ejsmont na stanowisko komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy zdecydowały nie tylko profesjonalizm i ogromne doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa oraz analizy zagrożeń, ale również doskonała znajomość formacji, którą będzie kierować. To bardzo ważne w obliczu wyzwań, przed jakimi stoi dzisiaj stołeczna staż. Liczę, że nowe otwarcie, konstruktywny dialog i nastawienie na rozwój formacji pozwolą jej jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo warszawianek i warszawiaków.

Magdalena Ejsmont:

W pierwszej kolejności pragnę skoncentrować się na właściwej atmosferze pracy wewnątrz formacji. Jestem przekonana, że ma to istotne znaczenie w zapewnieniu sprawności jej funkcjonowania. Planuję spotkanie ze związkami zawodowymi działającymi w straży. Jestem w pełni otwarta na dialog i liczę na dobrą, konstruktywną współpracę. Jesteśmy tu dla mieszkanek i mieszkańców, ich głos będzie zawsze słyszany.

Pani Magdalena

To osoba bardzo wykształcona i zasłużona dla Polski.
Aż przykro myśleć co robi w urzędzie miasta.

Od 2017 r. pracuje w miejskim biurze bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, gdzie zajmowała się dotychczas imprezami masowymi i zgromadzeniami. Teraz została komendantem Straży Miejskiej. Formacji niewydolnej, zadufanej w sobie, rozpuszczonej przez poprzedniego komendanta.

Tymczasem pani Magdalena to, jak podają urzędnicy, była agentka służb specjalnych. Uczestniczka misji Sił Zbrojnych RP w Afganistanie.

Wykształcona aż nadto, bo jest absolwentką kierunku Zarządzania Ruchem Lotniczym Akademii Obrony Narodowej, podyplomowych studiów Problematyki Zorganizowanej Przestępczości i Terroryzmu na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowych studiów w zakresie Stosunków Międzynarodowych i Dyplomacji w Collegium Civitas oraz podyplomowych studiów Psychologii śledczej w praktyce operacyjnej i procesowej w Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej. Ukończyła także liczne, specjalistyczne kursy  organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz służby specjalne, w tym dotyczące tematyki analizy zagrożeń.

No, no, no…
I taka specjalistka jest urzędnikiem?

Zmieni się władza państwowa i zaraz panią Magdalenę z Warszawy zabiorą.
Dlaczego?
Bo pani Magdalena nie tylko jest świetnie przygotowaną i doświadczoną osobą osobą do zadań na szczeblu krajowym i międzynarodowm, i co tu dużo kryć w urzędzie miasta po prostu się marnuje, to jest ofiarą działań pana Macierewicza. Została zdegradowana i wyrzucona ze służb. Wtedy przygarnął ją urząd miasta.
W pewnym momencie ktoś mądry zechce ją znowu w służbach.
A ona tam wróci.

Zbigniew Leszczyński

były komendant

jest absolwent Wydziału Administracji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
19 lat służył w Biurze Ochrony Rządu. W grudniu 2006 r. objął stanowisko Komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Awansował ze stanowiska kierowca służbowy prezydent Warszawy na Komendanta Straży Miejskiej.

24 maja 2022 07:00
[fbcomments]