0

Koncert ”Wypływam”

Tomasz Szal artysta ze spektrum autyzmu. Fot. mat. prasowy
Tomasz Szal – artysta ze spektrum autyzmu
fot. mat. prasowy

Tomasz Szal zaśpiewa w centrum Warszawy swój pierwszy koncert przy okazji zakończenia miesiąca autyzmu.

W najbliższy piątek, 26 kwietnia, z okazji kończącego się miesiąca autyzmu, odbędzie się nietypowy koncert. Wystąpi w nim Tomasz Szal – artysta ze w spektrum autyzmu. To jego pierwszy samodzieny publiczny występ i to w samym centrum Warszawy.

Miejscem recitalu będzie kawiarnia społeczna, zatrudniającą osoby z niepełnosprawnością intelektualną, toMy Kawiarnia Warszawa.

Tomasz Szal

Śpiewa amatorsko od 5 lat.
Jest osobą w spektrum autyzmu, która śmiało, odpowiedzialnie i aktywnie podejmuje się łamania stereotypów o osobach takich jak on.

Do tej pory był uczestnikiem ogólnopolskiego projektu Zobacz Więcej Magdaleny Rdest –Nowak, uczestnikiem programu Autentyczni TVN. Brał także charytatywny udział w wielu przedsięwzięciach o charakterze integracyjnym z osobami z niepełnosprawnościami. Uczestniczył w imprezach szkoleniowych i lokalnych jak pikniki Caritasu. Tomasz wystąpił już na scenach ok. 20 razy , więc śpiewa pewnie, bez tremy. Od 6 lat jest uczestnikiem integracyjnych warsztatów piosenki żeglarskiej, które prowadzi Fundacja Sztuka i Pasja wg pomysłu jego mamy.

Obecnie jest aktywnym stypendystą projektu Muzyka Nie Wyklucza, którego Fundatorem jest Fundacja Ergo Sum prowadząca Klubokawiarnię Życie Jest Fajne – miejsce pracy dla dorosłych autystów oraz Jerry Music School & Art.

Tomasz Szal zaśpiewa utwory, z którymi się identyfikuje. Te pisane specjalnie dla niego oraz te w stylu szantowym.

W recitalu wystąpi gościnnie Marianna Piwowarczyk – utalentowana uczennica Jerry Music School & Art.

Kiedy i gdzie?

  • 26 kwietnia 2024 r
  • piątek
  • godzina 17:30
  • toMy Kawiarnia Warszawa
  • Warszawa, Aleje Jerozolimskie 42

Tomek Szal – Wiesz?

„Wiesz?” to kolejna moja własna piosenka.
Moja czyli – artysty , takiego jak ja – ze specjalnymi potrzebami w spektrum autyzmu . Zrodzona z naszego rodzinnego „wespół w zespół” -mama i ja na Światowy Dzień Świadomośći Autyzmu.

Tekst i muzyka – Beata Jaszczur Aranżacja: Jasiek Szczepańczyk.

Piosenka opowiada o moich/naszych trudnościach i potrzebach osób w spektrum autyzmu. Trudno jest nam powiązać zwykłe codzienne sytuacje, rozwiązywać problemy, przełamywać stereotypy i etykiety nadane diagnozami i pomimo dorosłości wciąż potrzebujemy pomocy. Na tym polega nasze funkcjonowanie . Chociaż każdy z nas jest inny, to nasza różnorodność daje nam przecież ukryte talenty do pokazania.

„Wiesz? ” to moje przesłanie adresowane do otwartych ludzi.
Może Ty też do nich należysz?
Może chcesz poznać i dostrzec drzemiącą wartość i dołączyć do pozytywnych zmian, by świat był dla nas lepszy, wspólny , równy i piękniejszy?
Byśmy mogli razem coś tworzyć…, by pomagać i wiedzieć jak…

21 kwietnia 2024 22:53
[fbcomments]