0

Julia Marcell wystąpi w Stodole

Julia Marcell zaprasza
Julia Marcell – zaprasza
fot. Materiał prasowy

29 lutego 2020 roku w Klubie Stodoła wystąpi Julia Marcell. Zaprasza Roman Soroczyński.

W ostatnim dniu lutego 2020 roku, w warszawskim Klubie Stodoła, wystąpi Julia Marcell.  Artystka zaprezentuje publiczności materiał z najnowszej płyty Skull Echo.

Julia Marcell, a właściwie Julia Górniewicz, pochodzi z Olsztyna. Już w okresie szkolnym była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W 2007 roku wydała EP-kę zatytułowaną Storm, która była debiutancką płytą artystki. Dzięki publicznej zbiórce pieniędzy w 2008 roku nagrała pierwszą pełną płytę, It Might Like You. Kolejne płyty zostały wydane w latach 2014 (Sentiments) i 2016 (Proxy). W 2011 roku została nagrodzona „Paszportem Polityki” w kategorii „Muzyka popularna”. Skomponowała i wykonywała muzykę podczas spektakli w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego: Kamienne niebo zamiast gwiazd (Teatr Nowy w Warszawie) i Kronos (Teatr Polski we Wrocławiu). Jest również kompozytorką muzyki do filmu Jak całkowicie zniknąć, którego reżyserem jest Przemysław Wojcieszek. Do tego imponującego dorobku młodej artystki należy dodać liczne koncerty w Polsce i za granicą. Występowała nawet w Japonii!

Julia Marcell plakat
Julia Marcell – plakat
fot. materiał prasowy

Najnowszy projekt Julii Marcell, Skull Echo – to płyta i film, które są ze sobą  tematycznie połączone, ale niezależne od siebie. Na płytę składa się jedenaście utworów, które przynoszą muzyczną zmianę – elektroniczne instrumentarium o szerokim brzmieniu, duże melodie i futurystyczna produkcja, w tekstach zaś kosmos, absolut i potrzeba bliskości. Album powstał w Berlinie, we współpracy z producentem muzycznym Michaelem Havesem.

14 lutego 2020 09:30