0

Kubańscy artyści wystąpią w Polsce

Pasion de Buena Vista fragment występu
Pasion de Buena Vista – fragment występu
fot. Materiał prasowy

Dwa lata temu wywołali zachwyt polskiej publiczności. Wracają, a Roman Soroczyński liczy na kolejne pasjonujące występy.

Występowali w Polsce dwa lata temu. Wywołali wówczas zachwyt polskiej publiczności i odnieśli spektakularny sukces. Niżej podpisany również należał do entuzjastów ich występów, jednocześnie wyrażając nadzieję, że grupa Pasion de Buena Vista przyjedzie także do stolicy naszego kraju.

I oto – działająca pod marką MAKROCONCERT – firma High Note Events, która jest organizatorem kolejnego tournée kubańskich artystów, zaprosiła ich do warszawskiego Teatru ROMA!

Pasion de Buena Vista - plakat
Pasion de Buena Vista – plakat
fot. Materiał prasowy

Jeżeli ktoś z wypiekami na twarzy oglądał Buena Vista Social Club, jeżeli często słucha muzyki z tego filmu, nie powinien przegapić występów na żywo grupy Pasion de Buena Vista. Rewelacyjni wokaliści, tancerze i muzycy po raz kolejny zabiorą publiczność w podróż po ekscytujących kubańskich nocach, poprowadzą wzdłuż ulic Hawany, pokażą rajskie zakątki karaibskich wysp, abyśmy mogli poczuć w sobie prawdziwą kubańską radość!

Pasion de Buena Vista w tańcu
Pasion de Buena Vista – w tańcu
fot. Materiał prasowy

L’Express (tygodnik francuski):

Porywające kubańskie show, które na pewno rozpali Wasze serca.

Gwarancją najwyższej jakości show jest fakt, iż większość z członków Pasion de Buena Vista występowała z legendarnym „Buena Vista Social Club”. Kilka lat temu artyści z ówczesnej grupy byli bohaterami niesamowitego zapadającego w pamięci filmu pt. Buena Vista Social Club, który był swoistą rejestracją z sesji muzycznych grupy. Szczera pasja i nieposkromiona energia latynoskiej ognistej muzyki sprawiają, że widzowie zakochują się w tych tradycyjnych kubańskich rytmach, nie mogąc o nich zapomnieć. Dziś przez większość krytyków zostali okrzyknięci godnymi ich następcami. W zespole śpiewają m.in. Maida Grandeurs i Antonio Castro, którzy występowali z legendarnymi poprzednikami, a obecnie można ich bardzo często spotkać na jednej scenie z Omarą Portuondo. Tancerze wywodzą się natomiast z legendarnego nocnego klubu Hawany – kabaretu Tropicana, do którego od siedemdziesięciu lat co noc ustawiają się kolejki chętnych, by obejrzeć wspaniałe rewie.

11 lutego 2020 14:19