0

Powrót kubańskich artystów

Pasion de Buena Vista zapraszają
Pasion de Buena Vista – zapraszają
fot. Materiał Organizatora

Co kilka lat występują w Polsce, wywołując zachwyt. Występy grupy Pasion de Buena Vista zapowiada Roman Soroczyński.

Wystąpili w Polsce przed trzema laty – jako jedni z ostatnich artystów występujących tuż przed wprowadzeniem stanu epidemicznego. Wyraziłem wówczas nadzieję, że organizator polskiego tournée zespołu – działająca pod marką MAKROCONCERT firma High Note Events – za pewien czas zaprosi kubańskich artystów do naszego kraju. I oto słowo stanie się ciałem: w lutym 2023 roku grupa Pasion de Buena Vista ponownie odwiedzi nasz kraj! Rewelacyjni wokaliści, tancerze i muzycy po raz kolejny zabiorą nas w podróż po ekscytujących kubańskich nocach, poprowadzą wzdłuż ulic Hawany, pokażą rajskie zakątki karaibskich wysp, abyśmy mogli poczuć w sobie prawdziwą kubańską radość!

Tancerze w kolorowych strojach
Tancerze – w kolorowych strojach
fot. Roman Soroczyński

W 1999 roku na ekranach kin pojawił się niemiecko-brytyjsko-amerykańsko-francusko-kubański film muzyczny „Buena Vista Social Club” w reżyserii Wima Wendersa. Obraz, który był swoistą rejestracją z sesji muzycznych grupy o takiej właśnie nazwie, zdobył nominację do Oscara za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. W tamtym zespole występowali między innymi legendarni artyści: Ibrahim Ferrer, Juan de Marcos Gonzáles, Compay Segundo czy Omara Portuondo. Spora część śpiewających członków Pasion de Buena Vista występowała z nimi na jednej scenie. Nic dziwnego zatem, że po pewnym czasie zostali uznani przez krytyków godnymi następcami swoich mistrzów. Natomiast tancerze wywodzą się z legendarnego nocnego klubu Hawany – kabaretu Tropicana, do którego od siedemdziesięciu lat co noc ustawiają się kolejki chętnych, by obejrzeć wspaniałe rewie.

Pasion De Buena Vista taniec i śpiew
Pasion De Buena Vista – taniec i śpiew
fot. Roman Soroczyński

Pasion de Buena Vista – to rewelacyjne kubańskie widowisko, pełne energii, uroku, siły i wdzięku. To zachwycające połączenie żywiołowego tańca i szalonej muzyki, pięknej scenografii i porywającej choreografii. Niepowtarzalni muzycy, najpopularniejsi piosenkarze i niewiarygodni tancerze tworzą wyjątkowe przedstawienie, które zaraża humorem i temperamentem Kuby. Wraz z unikalną mieszanką melancholii i szczęścia, wraz z rytmem, który wkrada się pod skórę, wraz z melodią i ruchami, które trafiają prosto do serca, artyści zapalą w słuchaczach ogień kubańskiego pożądania życia. Pasion de Buena Vista jest prawdziwą deklaracją miłości do Kuby. Ten występ wprowadza słuchaczy i widzów w nowy wymiar tańca i śpiewu – w najczystszy kubański ogień. Okazja, by wskoczyć w ów ogień, nadarzy się już w lutym 2023 roku.

Oto terminarz występów grupy Pasion de Buena Vista:

  • 15-02-2023 – Gdynia, Teatr Muzyczny
  • 16-02-2023 – Łódź, Teatr Wielki
  • 17-02-2023 – Bielsko-Biała, Cavatina Hall
  • 18-02-2023 – Katowice, Miasto Ogrodów
  • 19-02-2023 – Kraków, ICE Kraków
  • 20-02-2023 – Warszawa, Scena Relax
  • 21-02-2023 – Poznań, Aula im. A. Mickiewicza
  • 22-02-2023 – Wrocław, NFM
  • 23-02-2023 – Toruń, CKK Jordanki
  • 24-02-2023 – Lublin, CSK.

Bilety można nabyć za pośrednictwem stron: makroconcert.pl, ebilet.pl i eventim.pl.

16 stycznia 2023 18:36
[fbcomments]