0

Męskie Granie 2020

Widownia MG 2019 w Warszawie
Widownia MG 2019 – w Warszawie
fot. Marcin Banaszkiewicz

Jak w czasie epidemii zostanie zorganizowane Męskie Granie? Pierwsze informacje przekazuje Roman Soroczyński.

Męskie Granie to jedna z najpopularniejszych tras koncertowych w Polsce, na którą bilety błyskawicznie się wyprzedają. Już w maju fani wyczekują premiery singla i odsłony składu zespołu Męskie Granie Orkiestra, a później, podczas wakacyjnych koncertów, stają się świadkami artystycznych kolaboracji i przekraczania muzycznych barier. Nie inaczej miało być w tym roku. Niestety, ze względu na epidemię koronawirusa, Agencja Live, która jest organizatorem przedsięwzięcia, musiała zrezygnować z przygotowania tradycyjnej trasy. Na Męskie Granie 2020 planowane są jednak specjalne działania, które pozwolą poczuć emocje pamiętane z poprzednich edycji.

MG 2019 w Warszawie Scena Ż
MG 2019 w Warszawie – Scena Ż
fot. Marcin Banaszkiewicz

Dorota Nowakowska, kierownik marki Żywiec, która jest sponsorem wydarzenia:

Jest nam bardzo przykro, że w tym roku nie będziemy mogli spotkać się na trasie ze wspaniałymi polskimi artystami i naszą fantastyczną publicznością. Przez ostatnie dziesięć lat projekt był dla nas nieodłączną częścią każdych wakacji. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna trasa nie może się odbyć w tradycyjnej formie. Pracujemy jednak nad rozwiązaniami, które z pewnością nie rozczarują fanów Męskiego Grania.

MG 2019 w Warszawie Scena Główna
MG 2019 w Warszawie – Scena Główna
fot. Marcin Banaszkiewicz

Męskie Granie od zawsze łączyło ludzi, pokazywało prawdziwe emocje i dawało radość. To dlatego, ze względu na panującą pandemię, pierwsze – dość nietypowe – tegoroczne koncerty odbyły się już wczesną wiosną. Chcąc zapewnić Polakom odrobinę otuchy i wytchnienia, w czasie kwarantanny marka Żywiec zorganizowała sześć koncertów z cyklu Męskie Granie #wdomu. Artyści związani z projektem zaprosili wirtualnie fanów trasy do swoich domów, gdzie zagrali specjalnie dla nich. Mimo, że koncerty były dostępne w serwisach streamingowych jedynie przez 24 godziny, zostały wyświetlone ponad 3 600 000 razy, a licznik fundacji siepomaga.pl, na którą zbierane były pieniądze, wzrósł o 5 200 000 zł.

Męskie Granie 2020 logotyp
Męskie Granie 2020 – logotyp
fot. materiał prasowy

Szczegółowe informacje dotyczące trasy Męskie Granie 2020 zostaną ujawnione na początku czerwca. Czekamy z niecierpliwością.

25 maja 2020 06:43