0

Niezwykły koncert w Teatrze Druga Strefa

2 Strefa
2 Strefa
fot. Teatr 2 Strefa

Czegoś takiego jeszcze w Warszawie nie było. Zobaczmy międzynarodowy zespół 8HQ w Drugiej Strefie.

8HQ

niezwykły koncert
w Teatrze Druga Strefa

Eight Hands Quartet

jest innowacyjnym, międzynarodowym zespołem, składającym się z czterech młodych pianistów, których połączyła pasja i miłość do jednego instrumentu.Spotkali się w celu wymiany swoich doświadczeń, dzielenia się radością ze wspólnego muzykowania oraz by tworzyć i wykonywać piękną muzykę fortepianową.Najpiękniejsze utwory muzyki poważnej, rozrywkowej i filmowej w niecodziennych aranżacjach na cztery fortepiany, które nabierają zupełnie nowego wymiaru, budzą ciekawość i dostarczają sporej dawki muzycznych doznań. Zespół zadebiutował z programem klasycznym w Filharmonii Narodowej w Warszawie w maju 2019 r.

Waldemar Malicki

Pomysłodawcą zespołu Eight Hands Quartet jest jeden z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich – solista, kameralista, improwizator oraz współautor i wykonawca projektu Filharmonia Dowcipu – Waldemar Malicki.

Zespól tworzą profesjonalni pianiści i kompozytorzy, laureaci wielu międzynarodowych konkursów, ludzie całkowicie oddani muzyce i swojej pasji:

Vlasta Traczyk

kompozytorka, pianistka i aranżerka rosyjsko- ukraińskiego pochodzenia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Laureatka III nagrody w międzynarodowym konkursie Transatlantyk Instant Composition Contest w 2017 r.

Eugenia Kwon-Kominek

pianistka pochodzenia koreańskiego, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz szkoły Ecole Normale de Musique w Paryżu, laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów oraz twórczyni wielu projektów artystycznych.

Aruto Matsumoto

kompozytor, pianista, aranżer pochodzenia japońskiego. Tworzy muzykę do gier komputerowych (miedzy innymi do Tajwanskiej gry Devotion) a także aranżacje orkiestrowe do Game Music Festival we Wrocławiu.

Adam Leczycki

pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Kiedy?

11 grudnia 2019 06:00