0

Van Gogh do 19 stycznia

Wystawa van Gogha w EXPO XXI,
Wystawa van Gogha – w EXPO XXI
fot. mat. prasowy

Obecność wystawy van Gogha w Warszawie zostaje przedłużona do dnia 19 stycznia 2022 roku.

Multisensoryczna, niezwykle angażująca zmysły wystawa największych dzieł VINCENTA VAN GOGHA zagościła w Warszawskim Centrum EXPO XXI, przy ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14. Ekspozycja będzie dostępna dla widzów do 19 stycznia 2022r.

VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition to innowacyjna forma doświadczania sztuki. Prace słynnego artysty są prezentowane dzięki technologii Digital Art 360, która przenosi widzów w niesamowity świat wyobraźni malarza.

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej o powierzchni 2000 m2 prezentowane są setki dzieł. Wszystkie prace artysty są wyświetlane jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga zmieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza.

Program wystawy to również listy VAN GOGHA do jego brata Theo.
Korespondencja braci stała się nie mniej ważna niż malarstwo Vincenta. W szczerych tekstach odzwierciedlał on swoje poglądy na świat i samego siebie. Dzięki tym treściom możemy poznać dokładniej jego życie z oryginalnego źródła. Listy są niewątpliwie świadectwem talentu literackiego artysty.

Cały cykl wizualny wystawy jest wzbogacony nastrojową, odpowiednio dobraną muzyką oraz głosem aktora Roberta Gulaczyka, który to wcielił się w postać Van Gogha w znanym filmie „Twój Vincent” (ang. „Loving Vincent”) z 2017r.

Wszystko to prowadzi nas w wewnętrzny świat VAN GOGHA i udoskonala wrażenie nowoczesnego obcowania ze sztuką, pozwala lepiej docenić kunsztowny styl malarski VAN GOGHA i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise gdzie powstawały jego największe arcydzieła.

VINCENT VAN GOGH to artysta doceniony dopiero po śmierci. Na przestrzeni ostatnich lat swojego życia namalował ponad 2000 obrazów oraz napisał ponad 600 listów po dzień dzisiejszy znajdujących się w zbiorach największych i najważniejszych muzeów, galerii i kolekcjonerów sztuki dookoła świata. Jego płótna należą obecnie do najdroższych na rynku prac.

Teraz, dzięki technologii Digital Art 360, mamy szansę zobaczyć w jednym miejscu i w zupełnie innej formie.

Multimedialna wystawa wręcz ożywa za sprawą intensywnych, wyrazistych kolorów i najbardziej znanych dzieł artysty – od kultowych “Słoneczników”, poprzez “Gwieździstą Noc” czy “Autoportret”.

Ekscytujący świat VAN GOGHA zaciekawi zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z historią sztuki, jak i wytrawnych znawców twórczości malarza.

22 grudnia 2021 21:38
[fbcomments]