0

Warsaw Improv Festival

Warsaw Improv Festiwal
fot. Karina Krystosiak

To pierwszy w historii Warszawy. Czterodniowy festiwal: komedia, teatr, zabawa, improwizacja. Goście z Los Angeles.

Już za tydzień Warsaw Improv festiwal – pierwszy w historii festiwal improwizacji teatralnej w Warszawie. Będzie on trwał od 23 do 26 lutego. Przez cztery dni  miłośnicy tej dziedziny komedii oraz osoby zainteresowane teatrem będą miały okazję wziąć udział w warsztatach z instruktorami z USA i Słowenii, a wieczory spędzić w Klubie Komediowym, oglądając najlepsze polskie i światowe grup impro.

Warszawa od kilku lat staje się improwizacyjnym sercem Polski – wyjaśnia Paweł Najgebauer – jeden z organizatorów festiwalu ze Szkoły Impro. Co miesiąc otwieramy kolejne kursy improwizacji – jest to sztuka, która wyzwala energię, kreatywność i usatysfakcjonuje wszystkich, którzy nie wiedzą, co zrobić ze swoją niepokorną naturą.

Gośćmi honorowymi pierwszego warszawskiego festiwalu będą Jason Shotts i Colleen Doyle – para improwizatorów z Los Angeles, występująca i ucząca w Teatrze iOWest. Ich talent, wiedza oraz styl mogą oczarować każdego – nawet osoby, które pierwszy raz przyjdą zobaczyć tworzony na żywo spektakl, bez scenariusza w wykonaniu dwóch osób. Historie przez nich kreowane wzruszają, bawią, wciągają do ostatniej minuty. wystąpią również: Klancyk, Hofesinka, Hulaj, Hurt Luster, Humbuk, projekty improwizowane – Sobota wieczór, Muzyczne chwile, Sufin/Młynarski, wrocławski duet Dwaj panowie, grupy węgierskie – Momentán i Enzo oraz grupa ze Słowenii – Iglu.

15 lutego 2017 14:31