0

Zaproszenia na weekend

Cerkiew praska - Sobór metropolitalny Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny w Warszawie
Cerkiew praska – Sobór metropolitalny Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny w Warszawie
fot. MPawlik

Pakiet zaproszeń na przedandrzejkowy weekend. Spotkania, wycieczki, koncerty, turnieje.

MAZOWSZE

PRUSZKÓW

Kolejna odsłona Pruskovianów

23 listopada (sobota) o godz. 15. w Muzeum Dulag 121 odbędzie się spotkanie „Józef Kiljański (1929-2019) – nieznany kronikarz Pruszkowa”.

W czasie kolejnej odsłony Pruskovianów przedstawiona zostanie sylwetka zmarłego w tym roku Józefa Kiljańskiego, który przez całe swoje życie był silnie związany z rodzinnym Pruszkowem i z Duchnicami.

WARSZAWA

SOBOTA

BIELANY

Dzień Meksykański w BOKu

23 listopada (sobota) o godz. 18 w Bielańskim Ośrodku Kultury przy ul. Goldoniego 1 odbędzie się spotkanie Muzyczne Podróże – Meksyk.
W programie:

 • koncert „Romance Latino” w wykonaniu Francisco Rodrigueza Ortegi,
 • Jorge Avila Rodrigueza,
 • Yoilana Pereza Harriette,
 • degustacja i sprzedaż przekąsek meksykańskich
 • oraz kiermasz rękodzieła.

OCHOTA

Turniej Tańca

23 i 24 listopada (sobota) w godz. 10:00-20:00
w Blue City przy Al. Jerozolimskich 179 odbędzie się 13. edycja Turnieju Tańca Kids Challenge oraz 5. Światowy Festiwal Tańca Barbie.

Na scenie w Blue City zaprezentują się tancerze szkół Egurrola Dance Studio, którzy zaprezentują swoje umiejętności w najbardziej widowiskowych stylach tańca, m.in. hip – hopie, tańcu jazzowym i tańcu nowoczesnym. Nie zabraknie również tanecznych atrakcji dla publiczności oraz tortu.

PRAGA-PÓŁNOC

Futbolowy Ping-Pong

23 listopada (sobota) w godz. 8:00-20:00
w hali DOSiR przy ul. Szanajcy 17/19 odbędzie się
2. edycja Challenger Warsaw CUP Teqball.

Dyscyplina ta, wywodząca się z Węgier, łączącą w sobie najlepsze cechy tenisa stołowego oraz piłki nożnej, rozwija się dynamicznie, zyskując miłośników na wszystkich kontynentach. Rywalizacja toczona będzie w grze singlowej. W pierwszej fazie turnieju zawodnicy będą współzawodniczyć w grupach, a później systemem pucharowym. Udział w zawodach zapowiedzieli gracze z pięciu krajów: Węgier, Czech, Rumunii, Francji oraz Polski z medalistami ostatniego krajowego czempionatu na czele. Pula nagród wynosi 3000 dolarów.

ŚRÓDMIEŚCIE

Warsztaty ze świadomości śmieci

23 listopada (sobota) o godz. 12:00
na Info Barce (Przystań Nowa Fala, bulwar gen. Pattona) odbędą się warsztaty „Śmieci czy zasoby”.

Podczas spotkań młodzież i dorośli nadają nowe życie zużytym przedmiotom zalegającym w szafie i zgłębiają wiedzę o tym, jak kupować świadomie. Po 120 minutach praktycznych zajęć uczestnicy przechodzą na drewnianą szkutę Dar Mazowsza i wyruszają na godzinny rejs po rzece z Fundacją Rok Rzeki Wisły.

ŚRÓDMIEŚCIE

Przegląd Chórów Kościelnych

23 listopada (sobota) o godz. 15:00
w Bazylice Archikatedralnej św. Jana na Starym Mieście odbędzie się XXXII Przegląd Chórów Kościelnych.

Ma on na celu modlitewne spotkanie zespołów śpiewających w parafiach, wymianę doświadczeń dyrygentów i chórzystów, integrację środowiska, zapoznanie z różnorodnym repertuarem chóralnym. Każdy zespół może zaprezentować maksimum trzy utwory, nie przekraczające łącznie ośmiu minut.

NIEDZIELA

PRAGA-POŁUDNIE

Słowiańskie demony

24 listopada (niedziela) o godz. 19:00
w klubokawiarni Kicia Kocia przy al. Stanów Zjednoczonych 68 rozpocznie się spotkanie pt. To nie tak było! opowieści o demonach słowiańskich.

Opowieści o demonach często przedstawiane są z naszej, ludzkiej strony. Co by jednak było, gdyby o tych samych spotkaniach i wydarzeniach opowiadała ta druga strona? Jakby to wtedy wyglądało? Tego zadania podejmują się dwaj opowiadacze: Witold Vargas i Szymon Góralczyk, którzy opowiedzą historie związane z demonami słowiańskimi z obu perspektyw. Do tego dojdzie element „pojedynku” między opowiadającymi, bo opowieści będące „odpowiedzią” na przedstawioną historię, będą częściowo improwizowane.

Wstęp: 20 zł.

ŚRÓDMIEŚCIE

Austriacki koncert jazzowy

24.11.2019 (niedziela) godz. 19:00
Austriackie Forum Kultury w Warszawie, ul Próżna 7/9, zaprasza na jazzowy koncert zespołu Barry Good. Wystąpią:

 • Lukas Schiemer – wokal,
 • Alois Eberl – puzon,
 • Simon Raab – instrumenty klawiszowe,
 • Philipp Kienberger – gitara basowa,
 • Marc Vogel – perkusja.

Austriacki zespół Barry Good zagra wokalny jazz w niekonwencjonalny, autorski sposób. Lider, saksofonista zespołu, Lukas Schiemer zaskakuje pełnią głosu, która pozwala mu śpiewać zarówno miękkie ballady, jak i surowe, energetyczne utwory soulowe oraz spoken word. Barry Good nie boją się także improwizacji i hip hopu. Specyficzne poczucie humoru nadaje muzyce BG niepowtarzalny autorski sznyt.Zespół zagra między innymi materiał z świeżo wydanego albumu „Airtime”.

Wstęp wolny

WILANÓW

Legendy o królu Janie III

24 listopada (niedziela) w godz. 16:00-18:00
w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się spotkanie pt. Znane i nieznane legendy o królu Janie III.

Znane, mało znane i zupełnie nieznane opowieści opowiedziane zostaną w konwencji storytellingu. Pierwszoplanową rolę odgrywać w nich będzie król Jan III lub oddany mu łyczakowski wesołek i śmiałek. Wysłuchamy zarówno polskich, jak i lwowskich legend. Dowiemy się, jakie skarby król Jan III kazał zakopać pod słynnym dębem Bartkiem. Rozbawią nas przygody niebywałego figlarza i spryciarza w jednej osobie, czyli królewskiego błazna o imieniu Józek. Wspomnimy również historię o szybkonogim rumaku królewskim, zwanym Pałaszem. Poznamy też pochodzenie powiedzenia „rozebrał się jak do rosołu”. Po wysłuchaniu wszystkich opowieści wykonamy kukiełkę najsłynniejszego lwowskiego batiara, czyli królewskiego wesołka.

WŁOCHY

Wenezuelskie slajdowisko

24 listopada (niedziela) w godz. 17-19 w Domu Kultury „Włochy” przy ul. Bolesława Chrobrego 27 odbędzie się slajdowisko z Katarzyną Mazurkiewicz pt. Wenezuela o smaku mango.

Podróż do Wenezueli była dla nas przede wszystkim odkrywaniem fascynującej przyrody i zjawiskowych krajobrazów. Podziwialiśmy wyłaniające się z sawanny i dżungli malownicze góry stołowe tepuis. Weszliśmy na jedną z nich: tajemniczą spowitą mgłą Roraimę, na której znajduje się wiele endemicznych roślin. Kąpaliśmy się pod wodospadami Gran Sabany a największe wrażenie zrobił na nas najwyższy wodospad świata Santo Angel spływający z porośniętej dżunglą góry stołowej Auyan Tepuy. Obserwowaliśmy kapibary, anakondy, kajmany i niezliczone ilości ptaków na pasterskich mokradłach Los Llanos

– opisuje podróżniczka.

ŻOLIBORZ

Historyczna wycieczka rowerowa

24.11.2019 (niedziela) godz. 9:30
Twierdza warszawska i jej wpływ na miasto. Wycieczka rowerowa szlakiem umocnień wewnętrznego pierścienia Twierdzy Warszawskiej na trasie:

 • Park Fosa i Stoki Cytadeli
  – Cytadela
  – kaponiera Cytadeli (Muzeum Katyńskie)
  – Most Gdański
  – Fort Jasińskiego
  – Fort Sokolnickiego
  – Fort Traugutta
 • Fort Legionów (ok. 35 km).

Zbiórka o godz. 09.30 w Parku Fosa i Stoki Cytadeli (koło jeziorka).
Prowadzi: Dariusz Waśniewski.

Warszawski Serwis Prasowy

22 listopada 2019 11:53