0

Syrenka Teqball Cup: III Plażowe Mistrzostwa Polski w Warszawie

Teqball - formuła debel. Foto PZTEQ
Teqball
fot. PZTEQ

Polski Związek Teqball i Polska Fundacja Sportu i Kultury organizują w Warszawie 3. Mistrzostwa Polski.

Po serii udanych turniejów lokalnych Mistrzostwa Polski w teqballu plażowym odbędą się na obiektach Monta Beach Volley Club w dniach 29 – 31 lipca tego roku.

Turniej będzie mieć rangę eliminacji do mistrzostw świata, a gracze zmierzą się w  kategoriach męskich, żeńskich i mieszanych. Zwycięzcy wywalczą kwalifikacje na pomarańczowy mundial, gdzie będą reprezentować Polskę.

Teqball to szybko rozwijająca się dyscyplina, zyskująca coraz większą popularność – warto jednak przypomnieć charakterystykę tego sportu. Specyfika polega na odbijaniu piłki pomiędzy zawodnikami przy specjalnie wyprofilowanym stole. Sam sport został  wymyślony w 2014 roku na Węgrzech i obecny jest już w ponad 120 krajach na całym świecie.

Rozgrywki Teqball odbywają się w trzech formułach: singlu, deblu i deblu mieszanym  (mikście). Turnieje mogą być rozgrywane zarówno na hali, jak i na plaży.

Teqball - formuła single. Foto PZTEQ
Teqball – formuła single
fot. PZTEQ

Ambasadorami Teqball są znani piłkarze, tacy jak: Ronaldinho, Carles Puyol, Luis Figo czy William Gallas.

W Polsce za promocję dyscypliny odpowiadają Michał Listkiewicz
(aktualny prezes Polskiego Związku Teqball), Andrzej Strejlau (były trener reprezentacji Polski), Szymon Marciniak (międzynarodowy sędzia piłkarski) i Paweł Golański (były reprezentant Polski w piłce nożnej).

Teqball - formuła debel mieszany (mikst). Foto PZTEQ
Teqball – formuła debel mieszany (mikst)
fot. PZTEQ

To już druga impreza plażowa w tym młodym sporcie, która odbędzie się w stolicy  Polski. Ubiegłoroczne zawody także miały miejsce na popularnej Moncie, wówczas rozgrywany był tam turniej międzynarodowy. Tym razem organizatorzy zdecydowali się przenieść do stolicy krajowy czempionat w kategorii plażowej.

Michał Listkiewicz, Prezes Polskiego Związku Teqball:

To wspaniałe, że potężne firmy, takie jak Lotos interesują się i chcą i wspierać Teqball. Jestem bardzo szczęśliwy, że Teqball ma szansę zaistnieć w dużych miastach, jak  Warszawa. To wspaniały sport, który uczy techniki i koncentracji, a na najbliższych  zawodach pojawią się najlepsi gracze z Polski. Na pewno nie zabraknie spektakularnych akcji i szybkich zagrań, które są wizytówką teqballu. Spodziewamy się wielu znamienitych gości. To będą wspaniałe trzy dni pełne emocji.

Teqball - formuła single. Foto PZTEQ
Teqball – formuła single.
fot. PZTEQ

O tytuł mistrzowski i prawo gry na mistrzostwach świata rywalizować będą najlepsi zawodnicy i zawodniczki. Dla spragnionych sportowych wrażeń kibiców to świetna  okazja, żeby zobaczyć na żywo jak grają najbardziej zaawansowani technicznie polscy gracze, dowiedzieć się czym jest Teqball i samemu spróbować swoich sił. Chęć udziału w turnieju potwierdziły stołeczne kluby i akademie piłkarskie jak Legia, Drukarz, czy  SEMP Warszawa.

Michał Listkiewicz:

Wyjątkowe w Teqball jest to, że został on stworzony dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć i poziom zaawansowania. W tej grze boiskiem piłkarskim jest stół. Grając na małej  przestrzeni trzeba być cały czas skoncentrowanym i precyzyjnym.
Tego właśnie uczy Teqball.

Teqball - formuła debel. Foto PZTEQ
Teqball – formuła debel
fot. PZTEQ

Z wydarzenia planowana jest transmisja na żywo na stronie www.tvpsport.pl oraz w  aplikacji mobilnej TVP Sport, HBB TVP Sport i w Smart TV – kibice będą mogli obejrzeć  mecze finałowe, które zostaną rozegrane w niedzielę 31 lipca od godziny 11:00 do 19:00.

Turniej dofinansowany jest ze środków budżetu Państwa w ramach programu „Sportowe Wakacje +”, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

24 lipca 2022 18:00
[fbcomments]