0

Jaki terminal POS sprawdzi się w sklepie?

Ręka trzyma telefon komórkowy przy terminal płatniczym POS.
Terminal POS – dla płatności telefonem komórkowym
fot. mat. prasowy

Płatności w elektroniczne sklepach realizowane są przez urządzenia zwane Point of Sale (POS), których jest sporo.

Wielu klientów, którzy odwiedzają sklepy, coraz częściej rezygnuje z płatności gotówkowych na rzecz wygodniejszych form płatności, takich jak płatność za pomocą karty płatniczej lub też płatność telefonem skonfigurowanym z kontem bankowym za pomocą bezpłatnej aplikacji. Takie płatności przyjmowane są za pomocą terminali Point of sale (POS). Na rynku można znaleźć całą gamę urządzeń tego typu. Część z nich jest szczególnie przydatna przy prowadzeniu sklepu.

Czym są terminale POS?

Terminal POS to urządzenie, bez którego ciężko jest obecnie sobie wyobrazić działanie stacjonarnego sklepu. Dzięki takim urządzeniom skontaktujesz się z bankiem przy wykorzystaniu centrum autoryzacyjnego w celu przyjęcia płatności. Wśród terminali płatniczych POS, warto wyróżnić terminale płatnicze Poynt oraz Ingenico.

Te nowoczesne urządzenia mają wiele zalet, dzięki którym zdobyły tak dużą popularność wśród klientów sklepów, bez względu na branżę. Bardzo istotne jest to, że z obu terminali możesz bezpłatnie korzystać przez pierwszy rok, w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Takie terminale wpisują się dzięki temu doskonale w biznesplan, zapewniając zwiększenie obrotów bez dodatkowych kosztów.

Terminal płatniczy Ingenico – klasyczny terminal do sklepu

Ingenico to jeden z najbardziej popularnych terminali płatniczych stosowanych w sklepach stacjonarnych. Ten terminal został zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić każdemu klientowi sklepu najwyższy poziom wygody oraz szybkie realizowanie transakcji. Jeśli chodzi o dostępne modele Ingenico, możesz wybierać między terminalem stacjonarnym lub mobilnym. Stacjonarny terminal Ingenico wyróżnia się ekranem dotykowym i zintegrowaną drukarką termiczną, co pozwala na unikanie zacinania się papieru. Dzięki najnowszym zabezpieczeniom, korzystając z terminalu płatniczego Ingenico, unikasz ryzyka kradzieży danych, co mogłoby spowodować utratę środków Twoich i klienta. Stacjonarny terminal Ingenico to rozwiązanie idealne do mniejszych punktów handlowych, w których płatność jest realizowana przez klienta w ściśle określonym miejscu. Drugi rodzaj terminali płatniczych Ingenico – terminal mobilny doskonale sprawdzi się z kolei przy płatnościach realizowanych w terenie. Dzięki szerokiemu zakresowi łączności bezprzewodowej (obejmującemu Wi-Fi, Bluetooth oraz 3G) oraz specjalnej karcie SIM taki terminal pozwala na uzyskanie najlepszego połączenia zapewniającego sprawne zrealizowanie płatności, bez zbędnych problemów z łącznością. W zestawie takiego terminala znajdziesz stację bazową, zapewniającą dużą wygodę.

Terminal płatniczy Poynt – wszechstronność i elegancja

Jeśli prowadzisz sklep, idealnym urządzeniem może być dla Ciebie także terminal płatniczy Poynt. Ten kompaktowy i efektownie prezentujący się terminal cieszy się dużym powodzeniem wśród właścicieli sklepów dzięki temu, że obsługuje większość najbardziej popularnych form płatności. Terminal płatniczy Poynt akceptuje bowiem większość najbardziej znanych kart płatniczych, a ponadto jest on również wyposażony w rozwiązania technologiczne zapewniające przyjmowanie płatności zbliżeniowych oraz mobilnych. Co więcej, terminal płatniczy Poynt jest urządzeniem bezprzewodowym. Dzięki temu możesz przy jego pomocy przyjąć płatność od klienta w dowolnym miejscu sklepu, a nawet poza nim. Zwiększa to wygodę dokonywania płatności, co ma wpływ na ocenę sklepu ze strony klientów. Lada przy kasie, stolik w restauracji, a nawet przebywanie w trasie? Z terminalem płatniczym Poynt stajesz się bardziej elastyczny w stosunku do klienta.

O wszechstronności terminala płatniczego Poynt świadczy ponadto fakt, że dzięki zainstalowaniu przeznaczonych do niego aplikacji możesz udzielać klientom za jego pomocą rabatów, wydawać karty podarunkowe i dostosować proces realizacji płatności do swoich potrzeb. Oprócz tego terminal płatniczy Poynt jest niezwykle elegancki, dlatego decydując się na niego, możesz zwiększyć prestiż swojego sklepu.

Artykuł sponsorowany

11 czerwca 2021 08:59

Komentarze