0

Koronawirus a brak wody

Ogłoszenie o braku wody
Ogłoszenie o braku wody

MPWiK zapowiedziało wstrzymanie planowanych wyłączeń wody, jednak takie się zdarzają.

W jednym z wyższych budynków Mokotowa, na ul. Puławskiej 7/9, tuż przy pl. Unii Lubelskiej przeprowadzane są wymiany zaworów wody, co skutkuje jej wyłączeniami.

Ogłoszenie o braku wody

Jak poinformowali nas:

Jarosław Jóźwiak – Przewodniczący Rady Nadzorczej MPWiK:

są to akurat prace wykonywane przez administratora budynku. Na takie MPWiK wpływu nie ma.

Jakub Borucki z Biura Prasowego MPWiK:

MPWiK Warszawa wstrzymało wszystkie planowane prace modernizacyjne sieci wodociągowej, które mogłyby skutkować przerwami w dostawach wody [LINK].
W tym przypadku za niedogodności odpowiada administracja budynku i z nią należy się kontaktować w przypadku jakichkolwiek pytań.

Budynkiem administruje, w imieniu wspólnoty mieszkaniowej, firma MIRJAN, do której zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie.

Administratorzy poinformowali, że wymiana była planowana na miesiąc kwiecień. Jednak z powodu groźby rozszerzenia się epidemii, możliwych kwarantann pracowników, pracowników firm podwykonawczych oraz związaną z tym groźbą mogącej wystąpić usterki w terminie późniejszym, przyspieszono te prace niezwłocznie.

Jak powiedział zarządca z firmy MIRJAN, pozostawienie w takiej sytuacji mieszkańców mogło by się skończyć poważną awarią i pozostawieniem mieszkańców bez wody na czas nieokreślony, co byłoby skrajną nieodpowiedzialnością.

Z informacji jakie posiadamy, wykonawcy spieszą się i jest nadzieja, że czasy wyłączeń ulegną skróceniu.

17 marca 2020 11:11