0

Problem wycinki drzew na Woli przy pływalni Delfin

Okolice pływalni Delfin na Woli
Okolice pływalni Delfin – na Woli
fot. UD Wola

Informacja Urzędu Dzielnicy Wola oraz stanowisko Komendanta Miejskiego PSP m.st. Warszawy w sprawie wycinki drzew.

Informacja Urzędu Dzielnicy Wola

Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie nakazała wycinkę drzew rosnących na terenie należącym do pływalni Delfin. Dzielnica Wola jest przeciwna wycince, a wraz z nią mieszkańcy, którzy pod swoim protestem zebrali już 200 podpisów poparcia.
Pływania Delfin przeszła gruntowny remont i jest znowu do dyspozycji mieszkańców. Budynek jest teraz nowoczesny i bezpieczny, co w odbiorze technicznym potwierdził Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Bartosz Kusior, dyrektor OSiR Wola:

„Ze względów bezpieczeństwa zalecił on jednak wycinkę po jednej sztuce wiązu pospolitego, głogu pośredniego i klonu srebrzystego, które rosną między budynkiem a drogą pożarową. To zdrowe i stare drzewa, które dostarczają tlen i mają zbawienny wpływ na środowisko.”

Zarówno Dzielnica jak i mieszkańcy nie zgadzają się na wycinkę dorodnych drzew znajdujących się obok pływalni Delfin.

Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola:

„Sprzeciwiamy się stanowczo tej wycince i nie jesteśmy jedyni, bo osobny protest złożyli mieszkańcy i zebrali pod nim ponad 200 podpisów. Zdrowych drzew nie powinno się wycinać, dlatego przygotowujemy właśnie dokumenty, które przedłożymy straży pożarnej w celu uzyskania odstępstwa od nakazu wycięcia drzew znajdujących się przy drodze pożarowej. Dołożymy wszelkich starań, żeby sprawę rozwiązać pozytywnie. Bardzo dziękuję za zaangażowanie mieszkańcom Woli.”

Stanowisko  Komendanta Miejskiego PSP m.st . Warszawy

W odpowiedzi na informację urzędu Dzielnicy Wola o zamiarze wycinki drzew przy pływalni Delfin, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy przedstawia poniższe stanowisko.

15 sierpnia 2019 12:14