0

Przedszkola w czasie wakacji

Przedszkole. Foto z pexels-pixabay
Przedszkole
fot. pexels-pixabay

Warszawskie przedszkola i „zerówki” zmieniają zasady organizacji opieki wakacyjnej.

W tym roku nie będą przyjmować dzieci z innych placówek.
Decyzja ma związek z pandemią COVID-19 i troską o bezpieczeństwo najmłodszych i personelu.

Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, w liście do burmistrzów:

Praca przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach musi zostać zorganizowana w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć możliwość przenoszenia wirusa i zapewnić dzieciom oraz pracownikom bezpieczne warunki pobytu w placówce.

Zgodnie z decyzją rządu, placówki oświatowe są zamknięte do 24 maja br.
Jeśli przepisy na szczeblu krajowym umożliwią ich otwarcie, to w lipcu i sierpniu br. dzieci będą mogły przez sześć tygodni uczęszczać do swojego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole.

Ze względów bezpieczeństwa placówki nie będą proponowały opieki dzieciom uczęszczającym na co dzień do innych przedszkoli/szkół.

Aby nauczyciele oraz pracownicy administracyjni i pozostały personel mógł skorzystać z urlopów wypoczynkowych, placówki pozostaną zamknięte przez okres 2,5 tygodnia. Terminy pracy oraz przerwy dla poszczególnych przedszkoli/szkół zostaną określone po ich uzgodnieniu przez dyrektorów wspólnie z radami rodziców.

Gdy stan epidemii minie, stołeczne żłobki znów będą otwarte dla najmłodszych wychowanków.

Pełna informacja dotycząca harmonogramu pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na lipiec i sierpień br. zostanie podana przez urząd miasta w drugiej połowie maja.

UM Warszawy

27 kwietnia 2020 17:23