0

Ubezpieczenie podróżne – dlaczego warto je wykupić?

Turysta w górach
fot. mat. prasowy

Aby wczasy mogły być udane, warto zadbać o ochronę finansową oraz materialną na wszelki wypadek.

Wyjazdy wakacyjne to czas, na który czeka chyba każda pracująca osoba w tym kraju. Przez dwa tygodnie w roku wyjeżdżamy, gdzie nam się żywnie podoba i odpoczywać od pracy, obowiązków oraz znoju dnia codziennego. Aby jednak wczasy mogły być zaliczone do udanych, warto zadbać o ochronę finansową oraz materialną na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. W tym tekście opowiemy Ci o ubezpieczenie podróżnym i o tym, dlaczego warto je wykupić.

Nie zawsze Ty jesteś ofiarą

Wypadki mają to do siebie, że nie da się ich zaplanować. Czasami to Ty jesteś ofiarą, a innym razem sprawcą. Specjalnie na tę drugą okoliczność polisy wakacyjne zawierają w sobie zapis o wypłaceniu zadośćuczynienia osobom poszkodowanym przez Twoje niezamierzone działanie. Musisz jednak pamiętać, że pieniądze zostają uruchomione dopiero wtedy, gdy dostarczysz ubezpieczycielowi specjalne porozumienie. Dzięki niemu nie ma konieczności przeprowadzania postępowania sądowego, by ustalić przebieg całego zdarzenia.

Co, jednak gdy to Ty jesteś poszkodowany?

Tutaj sytuacja jest bardzo prosta. Jeśli w wyniku wypadku lub innego nieszczęśliwego zdarzenia doznasz uszczerbku na zdrowiu, możesz liczyć na pomoc firmy ubezpieczeniowej. Zostaną uruchomione specjalne środki, dzięki którym zapłacisz za rehabilitację i powrót do zdrowia.

Kto płaci za leczenie?

Leczenie poza granicami naszego kraju jest bardzo drogie i nierefundowane przez NFZ. Dzięki ubezpieczeniu wakacyjnym możliwe jest jednak pokrycie wszystkich kosztów związanych z wizytami lekarskimi, niektórymi zabiegami, transportem medycznym, a nawet opieką dentystyczną. Pamiętaj, by przed podpisaniem umowy sprawdzić dokładnie zakres ochrony oraz kwoty, do których ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność. Ma to istotny wpływ na wysokość wypłaconego odszkodowania. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/

Zagubiony lub skradziony bagaż

Sytuacja, która zdarza się bardzo często, szczególnie pasażerom linii lotniczych. Przy tak dużym ruchu, jaki panuje na lotniskach nietrudno o pomyłkę oraz przekierowanie bagażu do innego lotu. Bywają również sytuacje, gdy walizki zostają skradzione. Na szczęście polisy podróżne zakładają zwrot środków wydanych na najpotrzebniejsze rzeczy, które umożliwią Ci funkcjonowanie. Bardzo istotne jest to, że aby uzyskać zwrot musisz przedstawić ubezpieczalni rachunki za wszystko, co kupiłeś.

Odwołane wakacje – co dalej?

Czasami urlop z przyczyn niezależnych od Ciebie musi zostać odwołany, a wykupiona wycieczka przepada. Jeśli posiadasz polisę wakacyjną, możesz ubiegać się o zwrot części poniesionych kosztów. Warunkiem jest jednak to, by zmiana planów nie wynikała z Twojego zamierzonego działania.

Podsumowanie

Polisa turystyczna to produkt skierowany do osób, które zamierzają wybrać się na wakacje poza granice naszego kraju i chcą zabezpieczyć się przed nieprzewidywalnymi sytuacjami. Najlepsze oferty możesz znaleźć w Internecie, wykorzystując popularne ostatnimi czasy porównywarki. Pamiętaj, że oszczędzanie na bezpieczeństwie nie jest dobrym pomysłem i wcześniej, czy później może się na Tobie zemścić. Bądź odpowiedzialny i przygotuj się odpowiednio do wymarzonego urlopu, by potem oddać się tylko błogiemu lenistwu.

30 września 2019 13:42