0

Aleksandar Vuković- Liczę na zwycięstwo

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 7 kwietnia 2019 fot. Paweł Jerzmanowski
Górnik Zabrze - Legia Warszawa – 7 kwietnia 2019
fot. Paweł Jerzmanowski

Nie będziemy mogli skorzystać z Michała Kucharczyka oraz Jarosława Niezgody. Nie zagra również Radosław Majecki.

Trener Aleksandar Vuković powiedział:

Nie będziemy mogli skorzystać z Michała Kucharczyka oraz Jarosława Niezgody. Nie zagra również Radosław Majecki. Pozostali zawodnicy są do mojej dyspozycji. W tej lidze każdy mecz jest trudny i wymagający. Uczy nas tego ten sezon, uczyły nas również poprzednie. Aby osiągnąć cel, trzeba się napracować. Chcemy wyjść na mecz z Pogonią z pełną koncentracją i motywacją. Zespół ten był do niedawna bardzo chwalony i w mojej opinii nic się nie zmieniło, ponieważ wciąż jest bardzo silny. 

Byłbym bardzo bogaty, gdybym przed meczem umiał przewidzieć jego przebieg. Wiadomo, nie mogę obstawiać wyników w zakładach bukmacherskich, ale gdyby człowiek wiedział, to mógłby sobie dorobić (śmiech). Wielu zawodników i trenerów powtarza, że każdy mecz jest inny. My musimy sprawić, żeby odbył się on na naszych warunkach. Chcemy dominować, to nasz cel. Zobaczymy, czy Cafu wystąpi, ponieważ nie jest to jeszcze przesądzone. W czasie jego nieobecności zarówno Martins jak i Antolić prezentowali się bardzo dobrze. Cieszy powrót Portugalczyka, mam teraz jeszcze większe pole manewru.

Rozróżniam szacunek i respekt od obaw i myślę, że nie mamy prawa się obawiać. Wierzymy w jakość, którą posiadamy. Chodzi o to, aby szanować rywala i pamiętać, że Pogoń do niedawna była chwalona za bardzo ofensywny futbol i umiejętność rozgrywania piłki. Bardzo rzadko korzystali z długich podań, starali się „grać w piłę”. Niewiele się zmienia. Nie jest tak, że w ostatnim czasie osiągnęliśmy nie wiadomo co. Po wysokiej porażce z Wisłą Kraków potrafiliśmy wygrać dwa spotkania z trudnymi rywalami. Dla mnie to powrót na zwycięski szlak. Teraz walczymy o to, aby na nim pozostać.

Sebastian Szymański zagrał bardzo dobre spotkanie z Jagiellonią, grając nominalnie na lewym skrzydle. On jednak ma dużą swobodę poruszania się i potrafi uzupełniać się z innymi zawodnikami. Funkcjonuje to bardzo dobrze. Broń Boże, Sebastian nic nie stracił. Poszedł odrobinę do boku, będzie to z korzyścią dla całego zespołu.

Jestem zwolennikiem systemu VAR. O ile na pewno można powiedzieć, że nie jest w stanie rozstrzygnąć on wszystkiego, to myślę, że różnica i tak jest kolosalna. Nie ma już miejsca na duże niesprawiedliwości czy osądzanie ludzi wykonujących bardzo trudny zawód sędziego. Piłka nożna czekała na to bardzo długo.​

Powiem szczerze – liczę na zwycięstwo i wierzę w zwycięstwo w meczu z Pogonią. Do tego się przygotowujemy. Patrząc realnie musimy nastawiać się na to, że pojedziemy do Gdańska w 33. kolejce. Nie ma podstaw, aby spodziewać się wysokiej porażki Lechii w ostatniej kolejce fazy zasadniczej.

Jestem zadowolony z atmosfery na naszym stadionie. Nawet na poprzednim meczu z Jagiellonią mieliśmy olbrzymie wsparcie kibiców, a wiem, że jutro będzie ich jeszcze więcej. Pracujemy dla klubu, nasi kibice chcą przeżywać emocje i z pozytywnym nastawieniem wracać do domu po każdym spotkaniu.

30. kolejka LOTTO Ekstraklasy:

  • Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
  • Stadion Miejski Legii Warszawa im. Józefa Piłsudskiego
  • sobota, 13 kwietnia, godz. 18:00

materiał prasowy

13 kwietnia 2019 11:17