0

Teqball na Hutniku

Teqball – Hutnik Warszawa
fot. Mat. prasowe

Hutnik Warszawa, jeden z najpopularniejszych klubów sportowych w stolicy, uruchamia sekcję teqball, stanowiącego połączenie piłki nożnej i ping-ponga.

Duma Bielan nie przestaje zadziwiać swoich kibiców. Do grona dyscyplin uprawianych w Hutniku dołączył wywodzący się z Węgier i zyskujący popularność na całym świecie teqball. Barwy pomarańczowo-czarne przywdzieją najlepsi przedstawiciele tej dyscypliny w Polsce, w tym medalista mistrzostw świata.

Czym jest teqball?

Teqball to popularna „siatkonoga” uprawiana na zakrzywionym stole podobnym do tego od ping-ponga. Mecze rozgrywane są w grze pojedynczej i deblowej do dwóch wygranych setów do 20 punktów. Podobnie jak w siatkówce, liczba odbić nie może przekroczyć trzech, a dodatkowo nie można odbić dwa razy z rzędu piłki tą samą częścią ciała. Fenomen tej dyscypliny polega na tym, że może ją uprawiać każdy – zarówno amator, jak i profesjonalny zawodnik piłki nożnej, chcący poprawić swoją technikę i czucie piłki.

Dotychczas dwukrotnie odbyły się mistrzostwa świata w teqball. W zeszłym roku w grze singlowej na najniższym stopniu podium stanął Adrian Duszak, który również trafi do Hutnika. Razem z Patrykiem Kamińskim stanowią najlepszą polską parę. W zeszłym roku na międzynarodowych zawodach Warsaw Cup, gdzie startowała światowa czołówka, zajęli doskonałe drugie miejsce, przegrywając w finale z faworyzowanymi Węgrami.

Pierwszy warszawski klub teqball

Hutnik Warszawa będzie jednym z pierwszych klubów w Polsce i premierowym w stolicy, uprawiającym teqball. Serce tej dyscypliny bije w Podkowie Leśnej, gdzie prężnie działa Podkowa Teqball Club. Poza wspomnianymi Patrykiem Kamińskim i Adrianem Duszakiem, w barwach Hutnika Warszawa występować będą: Patryk Kamiński, Adrian Duszak, Piotr Cygan, Grzegorz Staśkiewicz i Konrad Nowicki. Plany dotyczące sekcji są bardzo ambitne.

27 sierpnia 2019 10:40