0

Ile kosztuje rozwód?

Rozwód
Rozwód
fot. Tani-rozwod.pl

Przed Tobą rozwód? Dowiedz się, ile może Cię kosztować. Co wpływa na koszty związane z rozwodem i czy istnieją tańsze rozwiązania?

Statystyki dotyczące rozwodów są alarmujące od wielu lat. W 2018 roku według badań GUS zawarto 192 000 związków małżeńskich, przy czym rozwodów było aż 63 000. Szacuje się, że w ostatnich latach liczba rozwodów w Polsce stanowi 1/3 małżeństw, które są zawierane w danym okresie.

Ile kosztuje rozwód?

Nie da się ukryć, że ostateczny koszt rozwodu jest uzależniony od poziomu skomplikowania sprawy, jak i roszczeń małżonków. Na końcową kwotę składają się takie kwestie jak żądanie ustalenia winy rozpadu małżeństwa, władza rodzicielska, żądanie alimentów, czy sytuacja mieszkaniowa. Warto odpowiednio przygotować się do rozwodu i sprawdzić, z jakimi kosztami możesz liczyć się na każdym etapie, a także jak je rozsądnie zminimalizować.

Przygotowanie pozwu

Przygotowanie pozwu w tradycyjnej kancelarii to kwota kilkuset złotych. Warto w tym miejscu wskazać, że na rynku pojawiła się pierwsza w Polsce aplikacja, która pomaga samemu stworzyć pozew lub odpowiedź na pozew rozwodowy tani-rozwod.pl. Co więcej, opcja inteligentnego kreatora jest darmowa. Kreator ustali właściwy sąd, pomoże przedstawić żądania i wnioski, a także w przygotować uzasadnienie.

Dodatkowo konsultacje wirtualne ułatwią przygotowanie do rozwodu. Pozwalają na rozwianie wszelkich wątpliwości, a także są szybkim sposobem, by ruszyć dalej z formalnościami. Konsultacje w formie telefonicznej lub wideo rozmowy dostępne są również za pośrednictwem serwisu tani-rozwod.pl. Usługa jest realizowana przez profesjonalnego pełnomocnika. Forma kontaktu poprzez wideo rozmowę stanowi rewolucję, pozwala bowiem na kontakt o konkretnie wybranej godzinie, bez straty czasu na dojazd do kancelarii. Koszt takich konsultacji to 199 zł za godzinę.

Skierowanie sprawy do sądu

W momencie składania pozwu do sądu, należy uiścić opłatę stałą w kwocie 600 zł. Jeżeli strona powodowa nie dysponuje oryginałem aktu stanu cywilnego, dodatkowym kosztem może być jego uzyskanie – 22 zł. Jeżeli strony posiadają małoletnie dzieci należy liczyć się jeszcze z dodatkowymi kosztami jak opłata za wykonanie wywiadu środowiskowego około 75 zł, opinia biegłych sądowych to koszt około 800 zł.

Podział majątku to dodatkowy wątek. Jego podział po ustaniu wspólności małżeńskiej to opłata w wysokości 1000 zł. W sytuacji osiągnięcia porozumienia, strony mogą złożyć wspólny wniosek o podział majątku, wówczas koszt wyniesie 300 zł.

Wsparcie profesjonalnej kancelarii

Większość osób decyduje się powierzyć sprawę specjalistom. Nic w tym dziwnego, albowiem sprawa rozwodowa wiąże się ze skomplikowaną procedurą oraz jest trudnym doświadczeniem życiowym. Pełnomocnik zapewni wsparcie merytoryczne, jak i emocjonalne w trakcie rozprawy. Co ciekawe, wirtualna kancelaria tani-rozwód.pl również oferuje taką usługą. Jak kształtują się koszty kompleksowej obsługi prawnej? W tradycyjnej kancelarii wynagrodzenie wynosi wiele tysięcy złotych. Wirtualna kancelaria oferuję taką usługę za kwotę 1.999 zł do 2.499 zł w zależności od problematyki rozwodu. W cenie klient otrzymuje między innymi pakiet konsultacji niezbędny do przygotowania pisma rozpoczynającego sprawę oraz przygotowania do rozprawy, jak również reprezentację przed sądem przez profesjonalnego pełnomocnika.

Czy rozwód może być tańszy?

Jak najbardziej! Warto korzystać z innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze.

9 grudnia 2019 06:00