0

Zaproszenia na weekend

Kamienica pod Zegarem czy Rezydencja Piękna Nova? przy ulicy Pięknej 15
Kamienica pod Zegarem czy Rezydencja Piękna Nova? – przy ulicy Pięknej 15
fot. MPawlik

W ten weekend szczególnie polecamy relaks na rowerze i poznanie świata głuchych na ich COOLturalnym Festiwalu.

MAZOWSZE

Wyprawa rowerowa

28.09.2019 (sobota) od godz. 7:00 do 18:30
Sady Nadwiślańskie jesienią. Jesienna wycieczka rowerowa po terenach sadów nadwiślańskich. Trasa Góra Kalwaria – Sobienie Jeziory – Mariańskie Porzecze – Góra Kalwaria (55 km w większości po drogach asfaltowych) . Na trasie dużo jabłek, pałac w Sobieniach i kościółek drewniany w Mariańskim Porzeczu.
Wyjazd poc. KM R8 12202/3 z W-wy Wsch. o 07:10, W-wy Śródm. o 07:19, W-wy Zach. o 07:28, W-wy Służewiec o 07:39. Przyjazd do Góry Kalwarii o 08:22.
Zbiórka na stacji Góra Kalwaria po przyjeździe pociągu.
Powrót poc. KM odchodzącym z Góry Kalwarii o 15:56 lub 17:13.
Prowadzi: Anna Owczarczyk

 

SOBOTA

ŚRÓDMIEŚCIE

Rege i inne dźwięki

28 września (sobota) w godz. 17-22:30
w namiocie festiwalowym pod Pałacem Kultury i Nauki (od strony ul. Świętokrzyskiej) odbędzie się Róbrege 2019 im. Roberta Brylewskiego.

Pierwsza edycja imprezy miała miejsce w klubie Hybrydy, kolejne ze względu na duże zainteresowane odbywały się już w namiocie Intersalto przy ul. Chłodnej. Tak było przez 9 lat od 1983 roku. Festiwal choć w swojej nazwie ma „rege” nie ogranicza się do jednego stylu muzycznego. To wiele konwencji i inspiracji: postpunkowych, etnicznych i oczywiście regałowych, dających pozytywna wibrację w ramach pozakomercyjnych środków artystycznych. Stąd właśnie nazwa festiwalu – spolszczone róbrege z „reggae do”. To także świadome łączenie stylów i konwencji muzycznych i artystycznych

– informują organizatorzy.

MOKOTÓW

COOLturalny Festiwal Głuchych

28 września (sobota) o godz.10:00
Fundacja Kultury BEZ BARIER zaprasza do Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21) na COOLturalny FESTIWAL GŁUCHYCH. STart 28.09.2019 sob 10:00, zakończenie 29.09.2019 o 20:00. Organizator wydarzenia zapewnia miskę z wodą dla psa przewodnika/asystującego. Organizator zapewnia opiekę nad dziećmi. Na wydarzeniach będzie tłumaczenie na PJM/lub język foniczny. Odbędą się warsztaty, projekcja filmu “Munio: Strażnik Księżyca”, oraz nauka języka migowego.
Festiwal to wyjątkowa okazja by poznać świat osób Głuchych, polskiego języka migowego, a także by nauczyć się wielu nowych rzeczy na warsztatach i grach dostępnych dla każdego. Oczywiście podczas całego festiwalu zapewnione będzie tłumaczenie na polski język migowy/polski język foniczny.
Na Festiwal jest wstęp wolny, choć na niektóre wydarzenia trzeba się zarejestrować na stronie: [LINK]

PRAGA POŁUDNIE

Smyki dla smyków

28 września (sobota) godz. 10:30
Smyki na Kępie – zajęcia muzyczne z udziałem kwartetu smyczkowego dla dzieci i rodziców, odkrywające świat dźwięków. Prowadzi Paweł Kos-Nowicki. Dla dzieci w wieku 4-7 lat Bilet rodzinny 20 zł, dla 4 osób.

ŚRÓDMIEŚCIE

Targi Dobroczynne w Pałacu

28 września (sobota) w godz. 10:00 – 21:00
W Pałacu Kultury i Nauki w Sali Marmurowej odbędą się Targi Dobroczynne – z 100% zyskiem dla zwierząt! Zagrają Pudelsi!  Zapowiada się kuchnia roślinna i zdrowych słodyczy, trochę rozrywki, wykładów i filmów. Scenę zajmą Pudelsi, wpadnie Marek Siudym i inne gwiazdy, a przede wszystkim można będzie zrobić „dobre zakupy”. Te targi to tysiące darów od darczyńców i firm odpowiedzialnych społecznie – tysiące książek (a w tym białe kruki!), rękodzieła, mnóstwo w stylu retro, biżuteria, dzieła sztuki, wspaniałe ciuchy (gwarantujemy poczucie błogostanu wszystkim paniom), buty, galanteria (bez skórzanej oczywiście), muzyka, film, antyki, rzeźby, gadżety od naszych ambasadorów, akcesoria kuchenne, artykuły zoologiczne, elektronika, zabawki, kosmetyki i wiele innych – nowe i szukające nowego właściciela.
Targi mają dwa przekazy.

  1. mądre pomaganieludzie oddają i ludzie kupują ze 100 procentowym zyskiem dla zwierząt. Zbieramy na działanie największego w Europie rezerwatu dla koni oraz schronisko dla psów.
  2. recycling – kolejne życie rzeczy, które nie są Wam potrzebne. Po to, aby nie wytwarzać więcej plastiku, chemii i zanieczyszczeń, a przede wszystkim śmieci.

URSYNÓW

Krewki Ursynów

28 września (sobota) w godz. 9:00-14 :00
na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbędzie się kolejna akcja poboru krwi pn. Twoja decyzja, czyjeś życie. Akcję organizuje Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów. W tym roku będzie można oddawać krew jeszcze w dwóch terminach: 26 października oraz 30 listopada. Podczas zbiórki krwi odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.

WOLA

Spacer historyczny

28 września (sobota) godz. 11:00
Szlakiem wspomnień- spacer historyczny „Nowoczesne osiedla robotnicze Woli” to spacer z przewodnikiem po nowoczesnych osiedlach z okresu II RP i pierwszych lat PRL na Woli. Osiedla BGK, TOR i WSM Koło. przewodnik po Warszawie Włodzimierz Surowiecki opowie o przedwojennym budownictwem osiedli dla pracowników, jak się w nich mieszkało i jak zadbano o infrastrukturę osiedli i wygodę dla mieszkańców.Spacer obejmie rejony ulic Obozowej, Ożarowskiej, Deotymy i Ringelbluma.

Spotkanie przy rogu ulic Dahleberga i Obozowej o godz. 11.00 w sobotę 28.09.2019 r. Orientacyjny czas spaceru 1,5 godziny. Po spacerze zapraszamy na gawędę do Domu Kultury przy Obozowej 85.

NIEDZIELA

MOKOTÓW

COOLturalny Festiwal Głuchych

28 września (sobota) o godz.10:00
Fundacja Kultury BEZ BARIER zaprasza do Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21) na COOLturalny Festiwal Głuchych. Start 28.09.2019 sob 10:00, zakończenie 29.09.2019 o 20:00. Organizator wydarzenia zapewnia miskę z wodą dla psa przewodnika/asystującego. Organizator zapewnia opiekę nad dziećmi. Na wydarzeniach będzie tłumaczenie na PJM/lub język foniczny. Odbędą się warsztaty, projekcja filmu “Munio: Strażnik Księżyca”, oraz nauka języka migowego.
Festiwal to wyjątkowa okazja by poznać świat osób Głuchych, polskiego języka migowego, a także by nauczyć się wielu nowych rzeczy na warsztatach i grach dostępnych dla każdego. Oczywiście podczas całego festiwalu zapewnione będzie tłumaczenie na polski język migowy/polski język foniczny.
Na Festiwal jest wstęp wolny, choć na niektóre wydarzenia trzeba się zarejestrować na stronie: [LINK]

OCHOTA

Impreza geologiczna

29 września (niedziela) o godz. 11:00
na Wydziale Geologii UW przy ul. Żwirki i Wigury 93 odbędzie się XII Piknik Geologiczny.

ŚRÓDMIEŚCIE

Dzień Osób Starszych

29 września  (niedziela) o godz. 11:00
Fundacja „Mali Bracia Ubogich” zaprasza do Ogrodu Saskiego na „Jarmark Kreatywności” w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych. W specjalnej strefie seniorzy będą mogli skorzystać z porad ekspertów oraz zrobić zdjęcie z Robertem Janowskim – Ambasadorem kampanii. W ramach imprezy, między innymi, występy artystyczne seniorów, pokazy mody, a także potańcówka z DJ Wiką. W tym roku powstanie specjalna strefa zdrowia, gdzie eksperci będą udzielać porad na temat higieny jamy ustnej i rozdawać próbki kremów mocujących do protez. Gościem specjalnym strefy będzie Robert Janowski, z którym będzie można porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

URSUS

Namaszczenie ścian

29 września (niedziela) o godz. 12:00
przy ul. Świętej Rodziny 1 kard. Kazimierz Nycz poświęci kościół Świętej Rodziny w Ursusie, po 15 latach od utworzenia parafii. Metropolita warszawski namaści ściany świątyni w dwunastu miejscach. Odtąd budowla będzie służyć tylko kultowi i 12 tysiącom parafian, którzy tam będą przyjmować sakrament.

WOLA

Debata wyborcza

29 września (niedziela) o godz. 19:00
w klubokawiarni Chłodna 25 przy ul. Chłodnej 25 odbędzie się debata wyborcza czterdziestek. O planach na najbliższą kadencję rozmawiać będą: Wojciech Zabłocki – 40. miejsce na liście PiS, Piotr Gadzinowski – 40. miejsce na liście Lewicy oraz Sławomir Potapowicz w zastępstwie ostatniej na liście KO Aleksandry Gajewskiej. „Zapytamy ich o plany związane z polityką, o ich wizję sprawowania mandatu i o to, jak będą dbać w Parlamencie o sprawy Warszawy. Będzie też czas na pytania publiczności – zapytajcie kandydatów, o co chcecie” – zapraszają organizatorzy. Wstęp wolny.

Warszawski Serwis Prasowy i inne

27 września 2019 13:15