0

Zamknięcie pętli autobusowej na Bemowie

Metro Lazurowa - wizualizacja
Metro Lazurowa – wizualizacja
fot. ZTM

W piątek, 14 kwietnia od godz. 20:00, zamknięta zostanie pętla autobusowa Os. Górczewska.

Pojazdy WTP będą rozpoczynać i kończyć swoje kursy na na innych, pobliskich przystankach.
Budowa ostatniego odcinka drugiej linii metra do Karolina wkracza w kolejny etap.

Stacja linii M2 Lazurowa położona jest po południowo-wschodniej stronie skrzyżowania ulic Lazurowej i Górczewskiej – od strony wschodniej będzie skomunikowana przejściem podziemnym z ul. Górczewską po obu stronach, zaś od południowej – ze wschodnią nitką ul. Lazurowej.

Stacja będzie miała peron wyspowy z kolumnami podporowymi pośrodku. Na ścianach zatorowych oraz sufitach pojawią się trójkątne wzory, a całość zdominuje kolorystyka w odcieniach szarości z prostymi, geometrycznymi wiatami wyjściowymi. Będzie to stacja przesiadkowa współtworząca ważny dla dzielnicy Bemowo węzeł komunikacyjny, w którego skład wejdą również linie autobusowe i tramwajowe.

Autobusy

Górczewska zostanie zamknięta, a autobusy będą miały postój na placu, wybudowanym w sąsiedztwie pętli tramwajowej. Będzie to tzw. postój techniczny, czyli bez możliwości wysiadania i wsiadania.

Odjeżdżać stąd będą autobusy linii 105, 122, 189, 190, 249 i N95.

Wysiadanie
Pasażerowie będą musieli opuścić autobusy na przystanku Os. Górczewska 03 – na  ulicy Górczewskiej, przy stacji paliw.

Wsiadanie
Odbywać będzie się na przystanku Os. Górczewska 01, na ulicy Lazurowej – tuż za skrzyżowaniem z Górczewską (poza linią nocną N95).

Autobusy linii 177, 743 i N42 będą kończyły i zaczynały kursy na przystanku Os. Górczewska 54 ulokowanym na południowej jezdni ulicy, między wjazdem, a wyjazdem z pętli tramwajowej i tymczasowej pętli autobusowej.

Oddanie do użytku stacji metra Lazurowa – równolegle ze stacjami Chrzanów i Karolin oraz stacją techniczno-postojową Karolin – planowane jest na pierwszą połowę 2026 roku.

14 kwietnia 2023 06:00
[fbcomments]