0

Biuro w mieszkaniu czy wynajęte?

biuro
fot. mat. prasowy

Biuro w mieszkaniu, czy lepiej wynająć? Sprawdź, co RZECZYWIŚCIE bardziej się opłaca.

Prowadzisz biznes?
Zatem może właśnie zastanawiasz się nad wynajęciem biura.
Praca w domu to opcja popularna i w wielu przypadkach całkiem rozsądna. Rozwiązaniem jest także przekształcenie lokalu mieszkalnego na biuro, zwłaszcza jeśli zatrudniasz pracowników i w takim właśnie lokalu mają pracować ludzie.
Czy taki wariant będzie jednak rzeczywiście tani, wygodny i zgodny z obowiązującymi przepisami? Sprawdzamy.

Zamieniasz lokal mieszkaniowy na biuro?

Sprawdź przepisy

Jeśli Ty i Twoi pracownicy potrzebujecie przestrzeni do pracy w stolicy, np. na Mokotowie, generalnie masz do wyboru biuro do wynajęcia w biurowcu, najprościej poprzez wyszukiwanie biura Warszawa Mokotów, lub przekształcenie mieszkania, jakim dysponujesz, właśnie na przestrzeń biurową. Tutaj jednak trzeba wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii.

Przede wszystkim zamiana przeznaczenia lokalu z mieszkalnego na biurowy wymaga konsultacji z architektem i formalnego zgłoszenia przekształcenia do właściwego urzędu. Dodatkowo, jeśli w lokalu poza Tobą mają pracować także inni ludzie, konieczne będzie spełnienie kilku przepisów prawnych, które mają zagwarantować Twoim pracownikom m.in. bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Wśród owych regulacji znajdują się m.in. przepisy dotyczące:

  • metrażu lokalu
    – ten powinien być dostosowany do wielkości Twojej firmy; zgodnie z przepisami na każdego pracownika powinno przypadać minimum 13 m3 wolnej objętości przestrzeni oraz 2 m2 podłogi, wolnej od sprzętów oraz innego wyposażenia;
  • wysokości pomieszczeń
    – te powinny wynosić przynajmniej 3 m, licząc od podłogi do sufitu;
  • właściwego systemu wentylacji;
  • równomiernego oświetlenia o właściwym natężeniu;
  • ochrony przeciwpożarowej;
  • warunków sanitarno – higienicznych.

Przekształcenie mieszkania na biuro może wydawać się tanim i prostym zadaniem, jednak podchodząc do tematu rzetelnie i zgodnie z przepisami szybko zorientujesz się, że lepiej postawić na gotowe rozwiązanie. Biura przeznaczone do wynajęcia to lokale profesjonalnie przygotowane do prowadzenia działalności. Ty w zasadzie nie musisz się o nic martwić. Taka opcja jest zatem wygodniejsza i w dłuższej perspektywie także tańsza, odpadają bowiem wydatki związane z remontem, montażem odpowiednich instalacji, czy przygotowywanym projektem. Wynajmując biuro omijasz mnóstwo formalności i zdecydowanie oszczędzasz swój czas.

Biuro wynajęte w biurowcu

to zdecydowanie bardziej sprzyjające kreatywności miejsce do pracy

14 grudnia 2019 11:31