0

Jakie mieszkania i domy na sprzedaż są najbardziej poszukiwane w Warszawie?

Jakie mieszkania i domy na sprzedaż są najbardziej poszukiwane w Warszawie
Jakie mieszkania i domy – na sprzedaż są najbardziej poszukiwane w Warszawie?
fot. mat. prasowy

Warszawski rynek nieruchomości jest uważany za najdroższy w Polsce. Lokale bardzo szybko znikają z rynku, a mieszkania usytuowane w atrakcyjnej lokalizacji osiągają wysokie ceny. Jakie mieszkania w stolicy są najbardziej pożądane?

Mieszkanie w Warszawie
– jaka jest grupa potencjalnych klientów?

Warszawa jest miastem, w którym dużą część mieszkańców stanowią studenci i osoby wyjeżdżające do stolicy w celach zarobkowych. To właśnie te osoby stanowią wysoki procent potencjalnych klientów. Sprawia to, że najczęściej wybierane są mieszkania dwupokojowe, o niedużym metrażu – średnia to około 40 metrów kwadratowych. Z rynku najszybciej znikają nieruchomości z drugiej ręki – choć preferowane są lokale z nowego budownictwa. Wynika to z najbardziej korzystnego z perspektywy kupującego stosunku wartości nieruchomości do ceny.

Osoby wyjeżdżające do Warszawy na studia czy do pracy często szukają mieszkań, w których znajduje się podstawowe wyposażenie. Umeblowana łazienka i kuchnia sprawiają, że lokal cieszy się zdecydowanie większym zainteresowaniem wśród klientów z tej grupy niż mieszkanie w stanie surowymMieszkanie na sprzedaż w Warszawie szybciej znajdzie potencjalnego kupca, jeśli będzie posiadało balkon i miejsce parkingowe.

Najpopularniejsze dzielnice
– gdzie szukać mieszkania lub domu w Warszawie?

Mieszkania w Warszawie, które cieszą się największą popularnością, zlokalizowane są przede wszystkim na Woli, Mokotowie i Ursynowie. Osoby zainteresowane nabyciem nieruchomości najczęściej wybierają lokale, które są dobrze skomunikowane z centrum miasta, a wokół znajduje się atrakcyjna infrastruktura. Bliskość sklepów, parków, obiektów sportowych i kulturalnych znacząco wpływa na cenę mieszkania.

Klienci, którzy szukają nieco tańszych opcji, często wybierają mieszkania na Białołęce lub Pradze-Południe. Te dzielnice oferują mieszkania w przystępniejszych cenach niż Śródmieście czy Żoliborz. Zarówno w centrum, jak i na obrzeżach mieszkania z rynku pierwotnego są drogie i bardzo szybko znikają. Jest to spowodowane tym, że kupują je inwestorzy w celu wynajmu.

Najpopularniejsze dzielnice gdzie szukać mieszkania lub domu w Warszawie?
Najpopularniejsze dzielnice – gdzie szukać mieszkania lub domu w Warszawie?
fot. mat. prasowy

Domy z reguły wybierane są przez klientów indywidualnych – najczęściej są to rodziny. Największą popularnością cieszą się nieruchomości zlokalizowane na obrzeżach miasta. Z reguły jest to bowiem spokojniejsza okolica, mniejszy zgiełk, a z biegiem czasu dzielnice oddalone od centrum stają się coraz lepiej skomunikowane. 

Jakie mieszkania pod wynajem są najczęściej wybierane?

Osoby prywatne, w zależności od indywidualnych oczekiwań, wybierają zarówno mieszkania z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Z kolei inwestorzy wykupują nowe lokale w celu wynajmu lub późniejszej odsprzedaży. Największą popularnością cieszą się niewielkie lokale. Z reguły koszt ich wynajmu nie jest nadmiernie wysoki i dzięki temu inwestor może szybko znaleźć najemcę. Mieszkania pod wynajem muszą być dobrze skomunikowane z pozostałą częścią miasta. Bliskość metra czy przystanku tramwajowego jest konieczna, aby mieszkanie zostało szybko wynajęte za atrakcyjną cenę.

Osoby, które decydują się na zakup mieszkania z pierwszej ręki, muszą liczyć się z tym, że często będą musiały kilka miesięcy czekać na oddanie lokalu do użytku. Wiele inwestycji polega na kupnie jeszcze nieistniejącej nieruchomości. W stolicy deweloperzy często realizują budowy z pewnym opóźnieniem.

Artykuł sponsorowany

2 września 2022 15:43
[fbcomments]