0

Otto Pompieri – nowe miejsce, nowa jakość

Nowe miejsce na gastronomicznej mapie Warszawy. Czym nas zachwyciło Otto na Placu Bankowym 1?

Kuchnia włoska. Nic nowego-można by pomyśleć, w Warszawie to żadna odkrywcza kulinarnie nowość , warszawiacy znają dobrze włoskie smaki.

Ok, skoro na rynku taka konkurencja to i my staliśmy się bardziej świadomi oraz wybredni. Nie łatwo nas oszukać zatem,  spradzamy czym Otto Pompieri może nas przekonać do siebie?

Włochy, pierwsze co nam przychodzi do głowy to pizza a co sprawia, że jest ona autentycznie włoska i pyszna? Ciasto- którego bazą jest mąka caputo , sos na  bazie pomidorów san marzano, dodatki prościutko z Włoch oraz jej zwieńczenie czyli aksamitny ciągnący ser mozzarella. Tutaj Otto sprawdziło się na 5 z + .

Co przychodzi nam jeszcze na myśl o włoskiej kuchni? Espresso!     Z najprawdziwszej włoskiej Kawy. A dokładnie Martella – tworzona od 50 lat przez rodzinę Martella.  Od trzech pokoleń w palarni kawy nieopodal Rzymu wypiekana jest najlepszej jakości mieszanka ziaren. W Otto własnie jej możemy się napić.  Jej receptura jest iście idealna : 80% arabiki i 20% robusty + 100% serca. Prawdziwi smakosze kawy wiedzą o czym mówimy. A Ci nowi jej wielbiciele na pewno chętnie jej skosztują. Co ciekawe kawa ta została nagrodzona prestiżowymi nagrodami, a spróbować jej w Polsce, możemy tylko w lokalach Jarczyńskiego.

Włochy to także świeże produkty. I tu Otto zdobywa kolejnego plusa w naszych oczach. Produkty są świeże i oryginalne – sprowadzane z Włoch. Dowodem na to jest bar z włoskimi przystawkami – antipasti. Z którego jeśli mamy ochotę możemy spróbować wszystkiego.

Klasykę włoskiej kuchni odnajdziemy w każdym detalu, ale także w nastroju i wystroju, który nawiązuje do prawdziwych Włoch. Czerwień baru od razu kieruje nas myślami do Ferrari. Maszyna Berkel z lat 20. krojąca cieniutko szynkę San Danielle oraz otwarta kuchnia, w której niebywale z bliska możemy zobaczyć prace kucharzy, czy zobaczyć jak od zera powstaje pizza która trafi na nasz talerz.

No i lody! Prawdziwe włoskie lody, których bazę stanowi uwaga… ser mascarpone, ich kremowość jest nie do opisania, trzeba spróbować.

A co dla dzieci? Największy strażacki plac zabaw ze zjeżdżalnią! Rodzice, nie powinniście już mieć dylematu gdzie wybrać się na rodzinny obiad.

Zdjęcia. Otto Pompieri

W Otto możemy poczuć się jak we Włoszech. Ci którzy odwiedzili ten wspaniały kraj będą mogli rozbudzić swoje wspomnienia, a Ci którzy jeszcze nie, na pewno nabiorą na to ochoty.

My się wybraliśmy i nie żałujemy. Na pewno odwiedzimy jeszcze to miejsce! A jeśli wy się wybierzecie, dajcie znać jak było!

Otto Pompieri

Plac Bankowy 1

Buon appetito!

21 grudnia 2017 14:22

Komentarze