0

Przyciąganie

Reżyser: Fedor Bondarchuk
Przyciąganie – Reżyser: Fedor Bondarchuk
fot. Warszawski Festiwal Filmowy

Bliskie spotkania trzeciego stopnia: kosmici kontra moskiewska młodzież.

Zaskakujący gatunkowo nowy film Fedora Bondarchuka (wojenna „9 Kompania”). Reżyser całym garścami czerpie z klasyków kina science-fiction („Avator”, „Dystrykt 9”, „Transformers”, „Moja macocha jest kosmitką”, „Dzień niepodległości”, „Gry wojenne”, „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”), ale mimo tego utrzymuje swój własny klimat kierunkując na przyziemne rozważania. Natura człowieka: agresja, nietolerancja, egoizm uniemożliwia kontakt z inteligentną cywilizacją: obcy mają zakaz odwiedzania naszej planety. Można oczywiście potraktować ten film wyłącznie w konwencji komediowej. Widzom tyle alternatyw zazwyczaj bardzo się podoba.

Ocena 8/10

Zwiastun:

Do obejrzenia: Multikino 3: środa, 18 października 14:00

Opis:

„Z ostatniej chwili… właśnie pojawiła się informacja, że niezidentyfikowany obiekt latający, który został zestrzelony nad Moskwą, jest prawdopodobnie pochodzenia pozaziemskiego. Centralna część dzielnicy Czertanowo zostaje obstawiona kordonem policji i wojska. Mówi się o ewakuacji ludności. Nasze źródła w Ministerstwie Obrony mówią o powołaniu specjalnej komisji, która ma nawiązać kontakt z przybyszami. Wkrótce przekażemy kolejne informacje…” Wysokobudżetowa produkcja science fiction, która w Rosji była hitem. Oszałamiające efekty specjalne, duża dawka humoru, trzymająca w napięciu akcja i losy Ziemi w rękach nastolatki Julii, córki pułkownika dowodzącego obroną.

Reżyser: Fedor Bondarchuk

Rosyjski reżyser, aktor, producent oraz prezenter telewizyjny. Urodził się w 1967 roku w Moskwie. W 1991 roku ukończył wydział reżyserski na Wszechrosyjskim Państwowym Uniwersytecie Kinematografii. Jest współzałożycielem jednej z najważniejszych firm producenckich w Rosji, Art Pictures Studio, przewodniczącym zarządu Lenfilm Studio oraz założycielem grup Glavkino i Kinocity. Zadebiutował w 2005 roku głośnym i nagradzanym filmem wojennym „9. kompania” (WFF 2006). „Prityazhenie” (2017) to jego najnowszy film.

Twórcy

  • Scenarzysta: Oleg Malovichko, Andrey Zolotarev
  • Producent: Fedor Bondarchuk, Dmitry Rudovsky, Mikhail Vrubel, Alexander Andryushchenko, Anton Zlatopolsky
  • Operator: Mikhail Hasai
  • Muzyka: Ivan Burlyaev, Dmitry Noskov
  • Scenograf: Zhanna Pakhomova
  • Obsada: Irina Staryshenbaum, Alexander Petrov, Rinal Mukhametov, Oleg Menshikov

17 października 2017 12:59

Komentarze