0

Siatkarski finał Pucharu Polski

ONICO Warszawa - SKRA Bełchatów

Onico pierwszy raz w finale i…. coś poszło nie tak. Mimo starań Skra dała naszym łupnia.

Półfinał Pucharu Polski, ONICO – SKRA 0:3

Po raz trzeci z rzędu najlepsze polskie drużyny siatkarskiej Plus Ligii spotkały się we  we wrocławskiej Hali Stulecia. Do Final Four awansowały, obok ONICO Warszawa, ZAKSA Kędzierzyn Koźle, Trefl Gdańsk i Skra Bełchatów.

W sobotę w pierwszym półfinale ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmowała Treflem Gdańsk, a w drugim ONICO stanęło naprzeciw Skry Bełchatów. Dla siatkarzy ONICO był to pierwszy w historii występ w finale. Ostatni raz w finale Pucharu Polski, Warszawę reprezentowała Legia w 1995 roku.

Pierwszy dwa sety to dobra, wyrównana walka wykonaniu obydwu zespołów. W obu odsłonach początek i koneic wyglądał podobnie – wymiana punkt za punkt i brak wyraźnej przewagi. Niestety w drugiej części set górę wzięło doświadczenie podopiecznych Roberto Piazzy i bełchatowianie zaczeli dosłownie odjeżdzać siaktkarzom ONICO.

Na trzeciego seta warszawiacy wyszli zmotywowani i bez zastanowienia przystąpili do ataku, zdobywając kilku punktową przewagę nad Skrą. Przy stanie 11:15 siatkarze Skry szybko się pozbierali i zdobywając punkt za punktem nie tylko odrobili straty, ale,  wykorzystując zadyszkę ONICO, skutecznie nawiązali walkę o zwycięstwo, kończąc seta 26:24

Stephane Antiga:

Słabo zagraliśmy w pierwszym i drugim secie. W ostatniej partii mieliśmy sporą okazję na odwrócenie losów tego spotkania, ale z niej nie skorzystaliśmy. W takim meczu okazje trzeba wykorzystywać od razu, bo inaczej nie ma mowy o zwycięstwie. Mieliśmy problem z zagrywką, a ten element naszym rywalom wychodził znakomicie. Występ w Final Four Pucharu Polski to dla nas bardzo ważne doświadczenie. Chyba byliśmy zestresowani takim turniejem, co przełożyło się niestety na wynik. Mam nadzieję, że dzięki temu w przyszłości będziemy potrafili grać w ważnych meczach lepiej.

W pierwszym meczu turnieju lepsi okazali się siatkarze Trefla Gdańsk, pokonując aktualnego lidera tabeli, Zaksę Kędzierzyn Koźle 3:1 i to właśnie z nimi zmierzą się pogromcy z Bełchatowa.

Finał Pucharu Polski, 28.01.2018, TREFL Gdańsk – SKRA Bełchatów. Początek meczu o godz. 14.45

Składy zespołów:
Skra: Lisinac (10), Wlazły (15), Janusz (2), Kłos (6), Bednorz (5), Ebadipour (11), Piechocki (libero) oraz Czarnowski i Penczew
Onico: Kowlaczyk (6), Kwolek (10), Vernon-Evans (1),  Brizard (3), Wrona (4),  Włodarczyk (11), Wojtaszek (libero) oraz Samica, Firlej i Gjorgiew (10)

Skra Bełchatów – Onico Warszawa 3:0
(25:19, 25:19, 26:24)